Mahmutlar Menderes Bulvarına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’den yeni bir proje çalışması geliyor. Havuzlar iyileştiriliyor, Ağaçlar aydınlatılıyor.
Türel döneminde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ukdesinde bulunan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçilince Alanya Belediyesine devri gerçekleşen Mahmutlar’ın şehir merkezi Menderes Bulvarına (Belediye Caddesi) Adem Murat Yücel eli değmeye başladı.
ÇAKIR’DAN SONRA HİÇ EL DEĞMEMİŞTİ
2004-2009 yılları arasında Başarılı bir Belediye Başkanlığı görevini gerçekleştiren Alaattin Çakır döneminde devrim gibi yatırımlara imza atılmıştı. Bu dönemlerde atıl durumda olan Belediye Caddesi Çakır ile birlikte Alanya’nın en modern Bulvarı konumuna gelmişti. O günden bu güne hiç bir çalışma görmeyen Bulvarda Alanya Belediyesi çalışmalara başladı.
HAVUZLARDA TADİLAT-AĞAÇLAR DA AYDINLATMA
Mahmutlar’ın Can damarı olan Menderes Bulvarında Alanya Belediyesi çalışmalara başladı. Menderes bulvarında bulunan süs havuzlarında tadilat çalışmalar başladı. Ayrıca Bulvar üzerindeki kaldırımlarda bulunan ağaçlarda aydınlatma için kablolar çekilmeye başlandı. Çalışmalar bitince Bulvara ayrı bir çehre gelecek.
AVM’NİN ELİ KULAĞINDA
Mahmutların orta yerinde yıllarca atıl durumda kalan AVM inşaatı alınan son bilgiler doğrultusunda iyi haber var. Alanya Belediyesi Nisan meclisinde gündeme gelmesi beklenen Mahmutlar AVM’de çalışmaların yeniden başlayacağı ve AVM’nin Mahmutlara kazandırılacağı öğrenildi.