Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in 2. dönem Kestel Belediye Başkanı olmasının ardından son 1 yılını Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarları ile birlikte değerlendirdi.
Kestel’in Gazipaşa havaalanı açılmasından sonra Turizm ve Ticarette marka olacağının altını çizen Kestel Belediye Başkanı Yücel, “Kestel’deki yoğun yatırımın, Kestel Belediyesi,  Başkanı, Meclis üyeleri ve personelin uyumlu çalışması ile bir kurum hüviyetine kavuşmuştur. Bu birliktelik başarıyı ardından getiriyor” dedi.
Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarların sorunlarına net cevaplar veren Yücel, yazarları Dimçayında bulunan Anadolu köyünde ağırladı.
Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kestel’in her noktasından bilgiler verdi. Yücel, Kestel’in vazgeçilmesi olan Dim çayı havzasının Alanya Kaymakamlığı tarafından projelendirildiği bu projenin üç katmanlı olacağını birinci katmanın denizle dimçayını buluşturarak geri amaçlı yat turlarının dimçayı havzasına ulaşacağını 2 katmanın su sporları, gezi amaçlı yolarlın olacağını3 katmanın piknik yerleri ve eğlence merkezinin olacağını açıkladı. Yücel, “Kestel’de altyapı çalışmaları konusunda her alanda hummalı bir çalışma var, bu çalışma arıtmaya bağlanan kanalizasyon çalışmalardır, yollarımız bu çalışmadan dolayı şu anda bozuk ama yaz aylarında her yolumuz asfalt olacak” dedi.
Yücel2in açıklamaları köşe yazarlarımız köşelerinde değerlendirecek. Röportaja Mahmutlar Post gazetesi yazarlarından Mesut İlhan, Mehmet Uğuz, Sudi Çandır, Aziz Sarıkan, Nafiz Fethi Yalçınkaya, Rıfat Kıymaz, Çetin Karakaya, Hasan İlhan katıldılar.
ÇELİK, “SÖZÜNÜ TUTMADI”
Mahmutlar post Gazetesi 29 Mart Yerel seçimler öncesi siyasi partilerin Belediye Başkan adayları ile yaptığı adaylar Belediye Başkanı seçilmesi halinde 1. yılında Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarları ile 1 yılın değerlendirmesi ve seçim vaatlerini değerlendirme sözü vermişlerdi. Söz veren adaylardan Belediye Başkanı seçilen Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk ve Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e röportaj tekliflerimizi ilettik.
Asiltürk ve Yücel verdikleri verdikleri sözün ardında olduklarını her zaman basın önünde söz verdikleri gibi hesap verebileceklerini beyan eden Asiltürk ve Yücel ile röportaj gerçekleştirdik ama Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, 1 yıl önce söz verdiği röportaj sözünü tutmadı. Röportaj teklifi için Çelik ile makamında görüşen Mahmutlar Post gazetesi imtiyaz sahibi Mesut ilhan, Çelik teklifi kabul etti ama Ankara’da işleri olduğunu, “bu hafta olmazsa önümüzdeki hafta yapalım” demişti. Nisan meclisi bitiminde tüm meclis üyelerinin yanında, “Röportaj için bu akşam müsait misiniz” soruma cevaben, “Ne zaman müsait olacağım, belli olmuyor, aniden bir telefon geliyor hemen Ankara2ya gidiyorum, öyle bir durum olursa size ayıp olur, hem konu neydi” dedi.
Oysa makamında “1 yılınızı değerlendirme ve seçim öncesi Mahmutlar Post Gazetesi ile yaptığınız röportajda söz vermiştiniz” hatırlatmasını yaptım, Çelik, “Boşver yapmayalım, sizin gazeteniz beni 1 yıldır değerlendiriyor zaten” dedi
Bende “teşekkür ederim, kendiniz bilirsiniz” dedim. Kısacası Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik verdiği sözünde durmadı, şahsım Mesut ilhan olarak bu davranışı beni hiç yanıltmadı, bu davranışının yorumunu Mahmutlar Halkına bırakıyorum” dedi.

Önceki İçerikKültür merkezi kuruldu
Sonraki İçerikBeck, “Başkan sözünü tutmadı”