CHP’nin Alanya Belediye Meclis üyesi Nazmi Zavlak Yeşilöz’de bulunan akaryakıt dolum tesisinin kapasite artışına yönelik iptaline Alanya Meclisinde CHP hariç destek olmadıklarını söyledi.

Alanya’nın Yeşilöz Mahallesi’ne bulunan akaryakıt dolum tesisinin kapasite artırımına ilişkin bilirkişi raporu açıklandı. Davanın keşfi için bilirkişi heyeti 16 Temmuz’da Alanya’ya geldi. 12 Ekim tarihinde ise bilirkişi raporu sonuçlandı. Davanın hukuki süreci hakkında bilgi veren Avukat Mehmet Can Karagöz, 7 kişilik bilirkişi heyetinin Alanya’da yaptıkları inceleme sonrasında, daha önce çıkarılan ÇED olumlu raporunun uygun olmadığına karar verdiğini açıkladı.

ZAVLAK “HEP GÖLGEDE SERZLENİŞTE BULUNDULAR”

CHP’li Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Nazmi Zavlak  Alanya Belediye meclisinde kendi grupları dışında bu konu hakkında sözlü veya yazılı olarak hiç kimsenin destek olmadığını belirtti. Zavlak, “Öncelikle buraya kadar gelip Alanya’nın, çevrenin, doğanın arkasında durduğunuz için gelen basın mensuplarına teşekkür ederim. Şahsım adına akabinde de geçmiş dönemden dört yıllık süreç zarfında buraya kadar süreci iyi veya kötü her ayrı plan platformda dile getiren çevre gönüllüsü, gerek siyasi parti mensuplarına gerek gönüllü olan menfaat beklentisi olmayan herkese teşekkür ediyorum. Bizler bu konuya vakıf olduğumuz süreçten sonraki zamanlarda meclis gruplarında dile getirdik, zaman zaman söylemlerimiz, sorularımız oldu ama hiçbir zaman iyi veya kötü bir yorum yapılmadı. Akaryakıt tesisi ile alakalı hep bir gölgede serzenişte bulundular. Mecliste 37 tane arkadaşımın ve akabindeki bütün siyasi partinin mensuplarının bunları sorun teşkil edip kendi üzerine sorumluluk alması gerektiğini düşünüyorum. Ancak bu zamana kadar Alanya Belediye Meclisi’nde kendi grubumuz dışında kimse buna ne sözlü olarak ne yazılı olarak hiçbir platformda destek olmamıştır. Umuyorum ki bugün ve gelecek zamanlarda bu tesisle alakalı yaptırımların bir tık yukarıya çıkmaması ile alakalı elimizden geleni yapacağız. Alanya’da doğayı ve çevreyi seven insanların gücüyle bu süreç engellenecektir” dedi.