otobus_duraklarina_kutuphane_yaptiriyor_h117279_3b8ccAKP Antalya Milletvekili Aday Adayı Mustafa Başak, Mahmutlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Top’u ziyaret etti. Aday Adayı Başak, Mahmutlar’da otobüs duraklarına kütüphane yapımını üstlendi.
ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Antalya Milletvekili Aday Adayı Mustafa Başak, geçtiğimiz Cuma Namazı’nı Kestel Merkez Çarşı Camii’nde kıldı. Başak, namaz sonrası Alanya Müftüsü Mustafa Topal ile birlikte cami yanında açılan ve Kuran-ı Kerim kursları yararına düzenlenen kermesi ziyaret etti. İkramlardan tadan Başak, maddi katkıda bulunduğu kermesteki stantları tek tek ziyaret etti ve “Hedef 2023’e 23 Proje” başlıklı broşürlerini dağıttı. Vatandaşın ilgisinden memnun kaldığını söyleyen Başak, kermes sonrası ziyaret ettiği Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top’un, Çanakkale’nin Biga ilçesindeki uygulamayı örnek göstererek “Duraklarımızda kütüphane olsun. Böylece halkımızı okumaya teşvik edelim” çağrısına kulak verdi. Başak, mahalledeki duraklara kütüphane yaptırma kararı aldı.
‘PROJELERİNİ ÇOK BEĞENİYORUZ’
Muhtar Top ile birlikte bazı duraklarda incelemelerde bulunan Harita Mühendisi Başak, kütüphane yapımına en kısa zamanda başlanması için ekibine talimat verdi. Duraklara kütüphane yapılması için yapmış olduğu çağrıya sadece Mustafa Başak’ın cevap verdiğini ifade eden Ahmet Top, “Bu işe öncü olmasından dolayı teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun. Zaten projeleri ile tanınan bir insan. Bir Alanyalı olarak Mustafa Bey’i listenin ilk 5’inin içinde aday olarak görmek isterim. Eğitime ve okumaya verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Umarım ileride bütün duraklarda kütüphane olur” dedi. Muhtar Top’un da güzel projeleri olduğunu ve kendisine bir mühendis olarak katkıda bulunmak istediğini dile getiren Başak, “Bu proje ile umarım okuma oranını yükseltmeye katkıda bulunuruz” diye konuştu.