16831078_1401277333278678_9013200337199133750_n (1)Atatürk Caddesindeki esnafların yüzleri gülmeye başladı. İhale tarihinden az bir zaman sonra çalışmaların başlaması vatandaşlarda da memnunluk yarattı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Mahmutlar’daki prestij caddemiz Atatürk Caddesi olacak açıklaması Mahmutlar’a verdiği değeri gösteriyor.
İHALEYİ ALBA İNŞAAT KAZANDI

İsmail Bal’a ait ALBA İnşaat tarafından başlayan çalışmalarda işyerlerinin sınırına kadar kazı çalışmalara başlandı. Atatürk Caddesine sağlı sollu 1.5 metre kaldırım, parke taşlı yol ve 2 metrelik bisiklet yolu yapılacak. Alanya’daki prestij yolunun aynısı olacağı düşünülen Atatürk Caddesi Mahmutlar’ın prestij caddesi olacak. Atatürk Caddesi’ndeki çalışmalar Mevlana anıtının önünden başladı. Caddedeki çalışmalar kısım kısım yapılacağı ve Şükrü Bağışlar parkına kadar uzanacağı öğrenildi. Çalışmalar çerçevesinde esnafların mağdur edilmeyeceği edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.
ATATÜRK’E YAKIŞACAK
Mahmutlar’ın kalbi durumundaki Atatürk Caddesi’ni çağdaş formda yenileyen bir proje hazırladıklarını ve 6 Şubat’ta ihale edildiğini açıklayan Başkan Yücel, “Yaklaşık 2 kilometre boyunca iki taraflı kaldırım ve parke çalışması yapacağız. Aydınlatma, peyzaj ve yenilenen yüzü ile caddeyi 2017 yazına yetiştireceğiz” dedi. Yaklaşık bir yıldır esnafın her gün isyan ettiği yaz ayında toz bulutu, kış ayında çamur ve çukur olan Mahmutlar Atatürk Caddesi esnafları, Caddedeki çalışmaların başlamasından memnun. Caddede 35 bin m2 parke, 2 km drenaj yapılacağı öğrenildi.