20157951_1759417494133504_668681155626188473_oMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açılış ve temel atma töreni için Alanya’ya geldi. Bahçeli “Alanya bizim için sevdadır” dedi.
Bahçeli önce Oba Mahallesi’ndeki yeni belediye  hizmet binasının temel atma törenine katıldı. Temel atma törenine MHP Antalya milletvekilleri, MHP’li belediye meclis üyeleri, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ile vatandaşlar katıldı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı konuşmada “Selçuklu’nun başkentine, Dünya’nın ve ülkemizin turizmde marka şehrine, 79 milletten insanın huzur ve güven içinde yaşadığı Alanya’mıza, hoş geldiniz, şeref verdiniz. Ülkemizin, devletimizin ve milletimizin güvencesi, Türk Dünyası’nın umudu,
Türkmen Beyimiz, Partimizin Bilge Lideri, Sizi, Alanya’da ağırlamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz” dedi. Yücel “Yoğun gündeminiz arasında kentimizi teşrif ettiğiniz için Alanya halkı adına sonsuz minnet ve şükranlarımı sunarım” dedi.
“HAYAL DENEN ŞEYLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”
Yücel, “7 ay gibi kısa bir süre içinde şehrimizi 2. kez ziyaretinizle şereflendirerek, Alanya’mıza ve Alanyalı hemşerilerimize verdiğiniz kıymeti bir kez daha gösterdiniz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensubu olmanın onuruyla, halkımıza en iyi şekilde hizmet edebilmek için, gece gündüz demeden Alanya için çalışıyoruz. Partimizin misyonu ve vizyonuyla Alanya için hayal denilen şeyleri gerçeğe dönüştürüyoruz. Yapılamaz denilen işleri yapıyoruz. Büyük Alanya’yı Büyük projelerle buluşturuyoruz. Bugün, sizlerin ve halkımızın büyük desteğiyle 102 milyon Türk Lirası değerindeki yatırımla Alanya’ya kazandırdığımız Belediye Hizmet Binamızın, Güneş Enerji Santralimizin, temel atma ve açılış törenlerini gerçekleştireceğiz. 44 yeni aracımızı da dualarla halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.
“SANTİM SANTİM İLMEK İLMEK NAKŞEDİYORUZ”
Yücel, “Büyükşehir Yasasıyla 56 kat büyüyen kentimizin her noktasına, 2400 personelimizle, 500 iş makinesi ve aracımızla, merkez, doğu, batı mahallelerimize ve yaylalarımıza kurduğumuz 7 şantiyemizle, kaliteli, hızlı ve güler yüzlü hizmetlerimizi götürüyoruz. Kentimizin her bölgesine cm cm, ilmek ilmek hizmetlerimizi nakşediyoruz.
Alara’dan Aydap’a uzanan yelpazede, sınırları ve hizmet ağı bu kadar büyüyen kentimizin insanlarına hizmet verirken, yetersiz kalan eski belediye binamızı yenilemek istedik.  Göreve geldiğimiz günden itibaren Büyük Alanya’ya yakışan, halkımızın daha rahat ulaşabileceği ve daha iyi şartlarda hizmet verebileceğimiz yeni Belediye Hizmet Binamızın Projesini hazırladık. En son teknolojinin kullanılacağı Belediye Hizmet Binamız, akıllı bina özelliği, konumu, ulaşım kolaylığı,  otoparkı ve sosyal donatı alanları ile de bölgenin en iyi eserleri arasında yerini alacak nadide bir yapı olacaktır.  Yaklaşık 70 milyonluk bir yatırım olan Belediye Hizmet Binamızı, 16 ay gibi kısa bir sürede tamamlayıp, hizmete açacağız. Ancak, bizim önceliğimiz hiçbir zaman Belediye Hizmet Binası olmadı. Her zaman söylediğimiz gibi “Şehirler meydanları ile anılır ve meydanları ile bilinir.” Dünyanın en güzel kenti olan Alanya’ya, Dünyanın en güzel meydanını kazandırmak için kolları sıvadık. Ve bunun için Belediye Binamızı buraya taşımaya karar verip, Kent Meydanı projemizi hazırladık” dedi.
BAHÇELİ, “ALANYA İL OLMAYI HAK ETMİŞTİR”
Alanya’da coşku ile karşılanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmasında “Alanya’nın nazarımızda ayrı bir yeri var. Burada Selçuklu’nun derin izini size bakınca da geleceğin heyecanını yaşıyorum. Alanya bizim için sevdadır. Dün ve bugün arasında  yıkılmayan bir köprüdür. Alanya mutlu ise biz de mutluyuz. MHP’li belediyeler hummalı bir çalışma içindeler.  Yüzlerce  belediyenin açılış ve temel atma programlarını gerçekleştirdik.  Alanya’nın  bu hizmetlere kavuşması bizi de mutlu ediyor. Alanya il olmayı bizim açımızdan hak etmiştir” dedi.
“HAL GELDİ BATIL ZAİL OLDU”
Bahçeli, “Çünkü zaman alıp gitmekte bugünün meseleleri daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkmakta.  Geleceğin muhasebesini de şimdiden yapmak lazım. Belediyecilik hizmetlerinin önemi olduğu kadar da manevi  önemi vardır. Gündelik hayatta vatandaşların yaşayarak hizmetleri bulabileceği alan belediyelerdir. MHP’nin siyasetteki amacı önce Allah’ın rızasına sonra da sizin duasına mazhar olmak. Kaynakların etkili kullanımıyla sorunlar çözüme kavuşacaktır. MHP Alanya’da bunu yapmış ve başarmıştır. Teknoloji  bugün çok ileriye ulaşmıştır. Yaşanan dönüşümün hızı bal döndürücü seviyeye ulaşmışken,  dönemin şartları iyi okunmalı. Hemen her alanda bu sonucu görmek mümkün. Alanya’nın büyümesine birileri yan bakabilir. Alanya’nın önüne kim bariyer çekerse Türkiye’ye kast eder. FETÖ,  PKK kimse Alanya’yı engelleyemeyecek. Birliğimiz güvene yarınlarımız gülercedir. Kaos imal edenler de Müslüman Türk milletinin öfkesiyle sarsılacaktır. Haçlılara Kudüs’ ü dar eden irade hala yaşıyor. Hak geldi batıl zail oldu. Yine olacaktır. Alanya’dan duyuruyorum Kudüs iffettir,  itibardır. Hiçbir kimse karanlık emellerini gerçekleştiremeyecektir” dedi.