Mahmutlar’da yayın yapan yerel bir gazetede açıklama yapan CHP Belde Başkan Yardımcısı Şaban Gezer’e 309 nolu Akdeniz Mahmutlar Kooperatifi üyelerinden cevap gecikmedi.
Beldemizde taşımacılık yapan 309 nolu Akdeniz Mahmutlar Kooperatifi üyeleri CHP Mahmutlar Belde Başkan Yardımcısı Şaban Gezer’in yapmış olduğu beyanatların asılsız olduğunu dile getirdiler. 2002 yılında özelleşen Mahmutlar Belediyesi Denetimli Özel Halk otobüslerinin hiçbir zaman 5393 sayılı belediye kanunlarına aykırı davranışlarda bulunmadıklarını, gazi ve yaşlıların ücretsiz taşındığını, gazilerin vatan sevgisinin sembolü olduklarını beyan ettiler.
GÜZEL VE DÜZENLİ TAŞIMACILIK YAPIYORUZ
Belediye önünde yapılan protestoya katılanların hepsinin araç sahibi olduğunu, yapılan protestonun demokraside vazgeçilmez bir hak olduğunu hatırlatan 309 nolu Akdeniz Kooperatifi Başkanı Şükrü Kara, “Keser döner sap döner, bir gün gelir hesap döner” atasözünü CHP’li Gezer’e hatırlatarak sözlerine devam etti: Sayın Gezer’in CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hesabı iyi yaptığını, isterse kooperatif araçlarını ona beyanatının yarısından aşağı kiraya vermeye üyelerinin hazır olduğunu dile getiren Şükrü Kara, “2002 yılından bu yana Mahmutlar Belediyesi Özel Halk otobüsleri adı altında Mahmutlar-Kargıcak-Alanya arasında hiçbir şaibeye, yolsuzluğa adı karışmadan yolcu taşımacılığı yapmaktayız. 2002 yılında özelleşen halk otobüsleri arasında en güzel, düzenli çalışan belde belediye başkanları tarafından da olumlu karşılanan, sevilen bir kooperatifiz” dedi.
GEZER KENDİNE BAŞKA FORMÜL BULSUN
Kara ve üyeler açıklamaya şöyle devam ettiler, “Sayın Şaban Gezer meşhur olmak, siyasette basamak atlamak istiyorsa halk otobüsleri işletmecileri üzerinden değil de halka hizmet ederek onları küçük görmeyerek bir yere gelsin. Kendine başka formül bulsun” dediler.  Gerekirse otobüslerinde bulunan ekranlara kendini tanıtan reklam vermesini tavsiye ederek sözlerini tamamlayan halk otobüsü işletmecileri, “Bir fikrin acemi savunucusu usta saldırıcısından daha zararlıdır” dediler.