10. HASAN BASARMHP’nin güvenli ismi MHP Mahmutlar Mahallesi Başkanı ve MHP Alanya Belediyesi Meclis üyesi Hasan Basar Mahmutlar Mahallesi’ndeki can güvenliğini tehdit eden kavşaklara imza kampanyası başlattı.
Kısa bir sürede yüzlerce imza toplayan Basar, Mahmutlar halkından tam not aldı. Mahmutlar Menderes Bulvarı bir iki kaza olduğunu beyan eden Basar, “Mahallemizin birçok yerine trafik lambaları konulması artık bir lüküs değil, zaruret oldu. Mahmutlar’ın çeşitli yerlerinde her gün trafik kazalarına rastlıyoruz. Bu kazaların bir çoğu da ölümlü kazalar. Bu kadar kazanın olmaması için engelleyici önlemler almalıyız. Bu önlemlerden birisi trafik lambalarıdır.  Mahmutlar halkı herşeyin en iyisine layık olduğu gibi güvenli bir şekilde yaşamalıdırda” dedi.
BU MU DUYARLILIK?
Mahmutlar’daki bazı duyarsız vatandaşlar ve esnaflar Mahmutlar’ın imajını bozmak için herşeyi yaptıklarını dile getiren MHP Alanya Belediyesi Meclis üyesi Garip Kodal Mahmutlar Kumru Sokaktaki çöp görüntüsünü cep telefonuna kayıt ederek Mahmutlar Post Gazetesine getirdi.
Görüntüde iki çöp konteynırın bomboş olmasına rağmen açık alana dökülen çöpler olduğu ve esnafların ve çevredeki konutların gerçekleştirdiği tespit edildi. Mahmutlar’daki esnaf ve vatandaşları duyarlılığa davet eden Kodal, “Mahmutlar’ı pis ederek hiç kimsenin eline bir şey geçmez. Bu geminin içinde hepimiz yolculuk ediyoruz. Bu gemi batarsa hepimiz batarız, biraz daha duyarlılık göstermeliyiz. Bu çöpleri atanlar hakkında en ağır cezai işlem başlatacağız” dedi.