10604041_659010030860839_6319635673569760367_oAlanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 5 yıllık hizmet süresince kullanacağı ‘Bir Alanyamız Var’ logosunu düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Başkan Yücel, “Bu güzel ilçemiz; hizmetin en iyisini, sevginin en yücesini ve kardeşliğin birleştirici gücünü hak ediyor” dedi.
Alanya’nın çiçeği burnundaki genç dinamik başkanı Adem Murat Yücel Alanya’nın yeni yüzünü yansıtacak, “Bir Alanyamız var” logosunu Alanya basınına tanıttı.
Yücel, “Hizmet sevdamızı Alanya’ya aşılamak için 30 Mart 2014 günü değerli halkımızın teveccühleriyle bu makama seçildik. Göreve  başladığımız ilk günden bu yana mesai gözetmeksizin, büyük azim ve karalılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Hizmetine talip olduğumuz Alanya yöresi; kokusuyla, dokusuyla adeta bir yeryüzü cennetidir. Başta, sıcakkanlı ve misafirperver Türk insanı olmak üzere, onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış  bu yöre, gerek tarihsel zenginliğiyle, gerekse doğal ihtişamıyla, her şeyin en iyisini hak etmektedir. Ben ve mesai arkadaşlarım bu sorumluluğun bilincini her an için hatırlıyor ve buna yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz.
Şöyle bir düşünelim… Alanya, dünden bugüne, dil, din, ırk ve siyasi inanç gözetmeksizin hepimizin ortak mirası olmuştur. Bizlere düşen görev ise bu mirası hakkıyla korumak ve onu en iyi şekilde değerlendirmektir. Bu yüzden ki söz konusu Alanya olduğu zaman bütün dargınlıklar, bütün şahsi hesaplar ve bütün politik çıkarlar rafa kalkar. Yaptığımız seçim konuşmasında, “Yönetim anlayışımızla kimseyi ötekileştiremeyeceğimizi söylemiştik.  Çünkü Alanya herkesin ve hepimizin kıymetlisidir. Bugün itibariyle bu anlayışımızdaki samimiyeti yeni bir sloganla taçlandıracağımızı sizlere bildirmek istiyorum.
Alanya Belediyesi olarak, Alanyamız için yaptığız ve yapacağımız tüm hizmetlerde, tüm iletişim faaliyetlerinde herkesin ve her kesimin iç görüntüsünü yansıtan “BİR ALANYAMIZ VAR” sloganı ve logosunu kullanacağız. Logomuzda bulunan kırmızı: Al bayrağımız, mavi ve yeşil renkler ise tabiat ihtişamı olan Alanya’nın denizinin ve doğal güzelliklerini  çağrıştırmaktadır. Gülen yüz ifadesiyle, Alanya halkının misafirperver yapısına sıcakkanlı ruhuna atıf yapılmıştır. “Bir Alanyamız var” sözüyle ise hepimizin en kıymetlisi Alanya’ya olan sevgimiz perçinlenmiştir. Bundan sonraki süreçte düşündüğümüz ve ürettiğimiz her hizmette bu sözü prensip edineceğiz. Çünkü bu söz, bize ne kadar kıymetli bir şey üzerinde çalıştığımızı hatırlatıyor. Biliyoruz ki bu güzel ilçemiz; en iyisini, sevginin en yücesini ve kardeşliğin birleştirici gücünü hak ediyor. Bunun için tüm ekibimizle başkanlığımız süresince ve sonrası hep aynı heyecanla seveceğimiz, sahip çıkacağımız, gecemizi gündüzümüze katarak, hizmet edeceğimiz, baş tacı yapacağımız ve her kesimi kucaklayacağımız bir Alanyamız var” dedi.