Bölgede oteller açıldı. Birçok otel’de doluluk oranı yüzde seksenleri bulurken, bu oran esnafa gelir olarak aynı oranda yansımadı. Mahmutlar’da esnaf, “Turist geldi ama para harcaması yapmıyor” dedi.
Mahmutlar’da esnaf yeni sezona umutlu girerken Kötü geçen sezonların sıkıntısını atlatmaya çalışıyor.  Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir basına açılamalarda bulundu. “Esnafa ufak tefek yansımalar olmaya başladı. Ancak henüz beklendiği kadar değil. İlerleyen günlerde canlılığın artmasını umut ediyoruz” dedi.
‘TURİSTLER OTELDEN ÇIKMIYOR’
Şu anda otellerin yüzde 70-80 doluluk oranına ulaştığını belirten Demir, “Henüz alışverişlerde esnafa yansımış bir durum göremiyoruz. Gelen turistler otellerinden dışarıya çıkmıyorlar. Esnaf da dört gözle bekliyor ama yoğunluk şu an otellere yansıyor sadece. Tek tük alışverişler yapılıyor ancak ilerleyen zamanlarda esnafımız için sezon daha da güzel olacak diye düşünüyorum. Sezonumuz bu sene iyi olacak diye düşünüyoruz yani öyle bir duyum aldık, tabi ki durum böyle olunca esnafımız da kazanacak diye düşünüyoruz. Halihazırda anlaşma yapılan şirketler ve ülkeler var, oralardan da turistler bölgemize gelecek, umarım bu sezon esnafımız adına kazançlı geçer de geçmişe dönük yaraları bir nebze olsun sararız diye umuyoruz” dedi.