Antalya CHP İl Teşkilatı ve Mahmutlar CHP Belde Örgütünde neler oluyor? Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum .
 “Deve boynuz umarken, kulaktan olmuş”. CHP’liler bugünlerde hangi konuyu irdeliyor. CHP Mahmutlar Belde Örgütü Ahmet Asil başkanlığında tüm gayreti ile genel seçimlere hazırlandığını yakından takip ediyorum.
CHP Mahmutlar Belde örgütünün organize ettiği “İktidara yürüyüş” adlı tiyatro ve eğlence gecesine Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik katılmamış, Hasan Kısa ve Mustafa Şimşek’te geç katılmış. Mahmutlarlı CHP’liler bu davranışları hiç hoş karşılamadıkları kulaktan kulağa yayılıyor. Sadece sıkıntı bu değil, aldığım duyumlar arasında “8 yılda devri alem” adlı tiyatronun, AK Parti’yi eleştiren konusu olduğu için Başkan Ali Çelik’ten veto yemiş.
Çelik tiyatro provaları için salonu vermemiş, hatta gösterilerin Mahmutlar Düğün Salonunda yapılmasına karşı çıkmış. Ayrıca CHP Belde Başkanı Ahmet Asil, Belediye Başkanı Ali Çelik’e tiyatro biletini götürdüğünde, “Bana CHP için gelme, benden zırnık çıkmaz” demiş ve tüm bu  kulaktan kulağa yayılan duyumlar Başkan Ali Çelik’in Avrupa Konseyi Parlamenterler Başkanı (AKPM) ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’na yakınlığı olarak gösteriliyor.
Bazı CHP’liler, AK Parti’nin eleştirildiği bir tiyatro gösterisinin Mahmutlar Belediye Düğün Salonunda sahne alındığını Çavuşoğlu öğrenirse, Başkan Ali Çelik’i sorgulayacağı ve sadece bu yüzden aylar öncesinden programlanan geceye bilinçli olarak katılmadığı söyleniyor, başkan Ali Çelik’in.
Bir başka konu artık açık seçik kamuoyunda dillendiriliyor. Başkan Ali Çelik ve Meclis üyesi Hasan Kısa’nın 12 Haziran Genel seçimlerde gizliden AK Parti’ye çalışacağı duyumları, CHP’lileri iyice rahatsız etmiş durumda.
Hatta bu konu CHP Antalya Milletvekili adayları 2. sıra Osman Kaptan, 3. sıra Gürgut Acar’a bile iletilmiş. Bu duyumlar gerçekleşirse Başkan Ali Çelik ve Meclis üyesi Hasan Kısa’nın, CHP’den ihraç istemi gerçek olacakmış.
CHP’nin her yıl geleneksel hale getirildiği Sapak Şenlikleri de Başkan Ali Çelik’ten veto yemiş durumda.
Ali Çelik’in, “Maddi olarak bir kuruş bile vermem” dediği Sapak Şenliklerini CHP’li taban tarafından Mayıs 10-15 arasındaki bir günde gerçekleşecekmiş.
Tabanı rahatsız olan Mahmutlar CHP’nin genel seçim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. “Mahmutlar’da 1. parti olacağız” diyen Parti tabanı “İçimizdeki olumsuzluklara rağmen Mahmutlar’da güçlü bir tabanımız var. Genel seçimleri başarı ile sonuçlandırır, seçim sonrası kozlar paylaşılır” diyorlar.
Antalya CHP, Alanya’nın, Manavgat’ın ve Gazipaşa’nın canını sıkmış durumda. Baykal en sonunda yaptı, yapacağını, şimdi Alanya, Manavgat ve Gazipaşa’nın temsil hakkı bulunmuyor. Merkezdeki Milletvekili listelerinde, Baykal yakın arkadaşlarını ilk sıralarda yazarken, Alanya’nın 11 adayından seçilebilecek hiçbir kişiyi listeye almaması, CHP’de hayal kırıklığı yarattı.
Baykal Mahmutlar’a gelirse bu sitemimi kendi-sine bildireceğim. Mahmutlar’daki CHP’lilerin ortak görüşü, “Listede ‘Alanyalı yok’ diye partiye kırgın değiller, önemli olan CHP’dir, bizler oyumuzu CHP’ye veririz” diyorlar.