2129067d-2cce-4c73-8a4b-fb68d2035631 Antalya 1.amatör lig bölgemizi temsil eden temsilcimiz Mahmutlarspor grubu ikinci bitirerek play-off oynamaya hak kazandı. Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulunan Mahmutlarspor Başkanı Yılmaz Bağışlar “Mahmutlar halkının maddi ve manevi desteği ile Play-off oynamayı garantiledik. Halkımızın desteği ile Play-off’dan çıkarak Süper amatör gurubuna yükselmek istiyoruz” dedi.
MADDİ MANEVİ DESTEK ŞART
Playoff öncesi 8 takımın yer aldığı 1.Grupta ilk iki sırayı alan takımlar statüye göre play-off oynamaya hak kazandı. 2. Grupta ilk iki sırayı alan takımlar ile tek lig usulü 3 maç yapacak olan takımlardan maçlar sonunda ilk iki sırayı alanlar süper amatör lige yükselecek. Play-off maçlarında Maddi ve Manevi desteğe ihtiyaç var. Mahmutlar Post Gazetesi olarak tüm Mahmutlar halkına çağrıda bulunuyoruz. Mahmutlarspor’un başarısı için maddi ve manevi desteğe ihtiyaç var. Kurum, kuruluş, işadamları, Turizmciler ve esnaflarımızı desteğe davet ediyoruz.
BAĞIŞLAR, “DESTEK OLANLARIN YÜZÜNÜ KARA ÇIKARMADIK”
Mahmutlarspor Kulüp Başkanı Yılmaz Bağışlar Mahmutlar Post Gazetesine yapmış olduğu açıklamada; ‘Bu başarı takımımızın olduğu kadar Mahmutlar halkının ve esnafının başarısıdır. Takımımıza olan güvenimiz tam. Mahmutlar halkının desteğiyle play-off grubundan da çıkarak süper amatör gruba yükselmek istiyoruz. Bizlere destek olanların yüzünü kara çıkamadığımız için mutluyuz ve takımız ile kulübümüz adına herkese desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz’ dedi.
‘U-14 MAHMUTLAR SPOR GURUBUNDA ŞAMPİYON’
Ayrıca bölgesinde U14 liginde grubunu lider olarak tamamlayan Mahmutlarspor U-14 yaş grubunda da Antalya’da play-off oynamaya hak kazandı. Genelde Mahmutlarda yaşayan genç yaş grubundan oluşan U-14 takımının başarısından dolayı antrenörlere ve destek verenlere emek harcayanlara teşekkür eden kulüp başkanı Bağışlar, “Alanya’da spora katkı sağladığımız için mutluyuz. Mahmutlar bölge olarak nüfus anlamında ciddi potansiyeli sahip. Bizler  spor yapmak isteyen genç kardeşlerimize destek olmaya her zaman devam edeceğiz” dedi.
ŞİMDİ DESTEK ZAMANI
Geçtiğimiz yıllarda Büyükşehir yasası ile Mahmutlar Belediyesi’nin kapatılması ile Mahmutlarspor’da kapanma tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Mahmutlar’da yaşayan duyarlı halk, esnaf ve işadamlarının kayıtsız kalmaması neticesinde yönetim kurulu oluşturuldu ve Yılmaz Bağışlar başkan olarak seçildi. Bugün Mahmutlarspor’da çeşitli yaş gruplarında yaklaşık 150 sporcu oynamakta. Mahmutlarspor yönetim kurulu ve başkanın emekleriyle kapanmak üzere olan bir takım Antalya’da yüklü paralar harcayarak kurulan takımlara kafa tutar hale geldi ve grubunda başarılı olarak play-off oynamaya hak kazanan iki takımdan birisi oldu. Mahmutlarspor yöneticileri ve oyuncuları görevini yerine getirmiştir artık görev Mahmutlar’da yaşayanların esnafın ve işadamlarınındır. Esnafların önemli katkı yaptığını biz Mahmutlar Post Gazetesi olarak biliyor ve takip ediyoruz. Spor kulübü yönetmek ve başarılı olmak biraz da bütçe ile alakalıdır. Bugüne kadar yönetim ve futbolcular fedakarlık göstermiştir. Ceplerinden yüklü miktarda para harcaması yapmışlardır. Uzun vadeli başarıların gelmesi ve devam etmesi için Mahmutlar’da ki işadamlarından takıma para desteği yapılması gerekmektedir.
BAĞIŞLAR ve YONETİMİN KATKISI BÜYÜK
Kısa zamanda yapılan genel kurul ile hızlı bir şekilde kurulan yönetim ve başkanın katkısı için Mahmutlar halkı ve taraftar yönetime teşekkür etti. Mahmutlar tayfa taraftar grubununda desteğini alan takım iç saha maçlarında kalabalık taraftar grubunu sahaya çekmeyi başardı ve pazar günleri Mahmutlar halkına farklı bir heyecan yaşattı. İlk hedeflerinin takıma güzel bir tesis kazandırmak olduğunu söyleyen Bağışlar, “1990 yılında kurulan Mahmutlarspor Alanya da kurulan ilk amatör takımlardandır ve Mahmutlar’da yaşayan halkın desteğiyle Mahmutlar ve Alanya gençliğine yeni ufuklar açmaya devam edeceğiz” dedi.