24991506_153210558774348_3509683565955842005_nMahmutlar’da hırsızlık önemli bir gündem maddesi olmaya devam ediyor. Alanya Belediyesi Mobesa kamera sistemini aktifleştirmeli. Her işyerine, Apartman ve sitelere alarm ve kameralar koyma mecburiyeti getirilmeli, jandarmanın ihbar numarası her yere yazılmalı. Konu ile ilgili seminerler düzenlenmeli.
Gün geçmiyor ki Mahmutlar’da bir hırsızlık haberi duyulmasın. Mahmutlar Post Gazetesi olarak öneriyoruz; Hırsızlığın azalmasını istiyorsak bazı tedbirler almamız gerekiyor. Alanya Belediyesi Mahmutlar’daki mobesa kameralarını yeniden güncel hale getirmeli, ayrıca önemli olabilecek noktalara yeni mobesa kameralar koymalı. Esnaflar kendi işyerlerine mutlaka alarm ve kameralar takmalı. Tüm apartman ve sitelerde yöneticilik şart koşulmalı. Her Apartman ve siteye mutlaka kamera sistemi getirilmeli.
JANDARMA İHBAR HATTI ŞART
Mahmutlar’da çok fazla hırsızlık olayının yaşandığını hep duyarız. İşyerleri başta olmak üzere konutlarda, Muz ve Avokado bahçelerinde hırsızlık her gün artıyor. Hırsızlığın önlenmesi için bazı önlemler alınmalı. Jandarmanın ihbar hattı telefonunu her noktaya sticerlarla duyurulmalı ve vatandaş Jandarmaya yardımcı olmalı. Kapılar iki kere kilitlenmeli. Bahçelere kameralar konulmalı..
SEMİNERLER DÜZENLENMELİ
Mahmutlar her ülkeden her memleketten göç alan kozmopolit bir yerleşke. Bu yerleşkede bazı site ve apartman yöneticileri yabancı uyruklu dolayısıyla uyarıcı önlemler başta olmak üzere zaaflarda ortada. Hırsızlık konusunda Muhtarlık öncülüğünde bir seminer verilmelidir bu seminere kolluk kuvvetleri (Jandarma-Polis-Zabıta) katılarak yöneticileri bilgilendirmelidir. Bu seminerlerde Anahtarcılar, Kameracılar ve Alarmcılar mutlaka yer almalıdırlar.
MUHTAR TOP,  “KINIYORUM”
Mahmutlar‘da okulu gece yarısı soydular. Muhtar Ahmet Top Okulu soyanları kınadı. Mahmutlar Selçuklu Ortaokulu’na gece geç saatlerde gelen hırsızlar okulun dış kapısının camlarını kırarak içeri girdiler. Demir parmaklıkları kaldıran ve kapıyı açan hırsızlar müdür odasının kapısını da kırdılar ve müdür odasına girdiler. Burada bulunan görünü kayıt cihazını çalan hırsızlar daha sonra kayıplara karıştılar.
Okulun kamera sistemi ile 24 saat izlenmesine karşın görüntü kayıt cihazının çalınması ile hırsızların görüntülerine ulaşılamadı ancak jandarma ekiplerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor.
Okul yönetimi okulun sigortalı olduğu ve zararın karşılanacağını belirtirken bu tarz olaylara karşı önlemlerin arttırılacağını söylediler. Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top‘ta hırsızlara lanet yağdırdı. Muhtar Top, “Bunu yapanları kınıyorum. Halkımızın, velilerimizin ve öğrencilerimizin dikkatli olmaları gerekiyor. Şüpheli şahıslara güvenlik güçlerine bildirmeliyiz. Özellikle yağışlı havalarda bu hırsızlar ortaya çıkıyor. Muz ve avokado bahçelerine de giriyorlar. Umarım okul hırsızları da bir an önce yakalanır” diye konuştu.