hirsiz-camiden-bilgisayar-caldi-4324644_8961_oMahmutlar’daki İmam Hatip Okulu ve Kılıçarslan İlkokuluna hırsızlar dadandı. Her iki okuldan da televizyon ve dizüstü bilgisayar çalındı.Hırsızların kameralara yansıyan görüntüsü sosyal paylaşım sitesindende yayınlandı. Görüntülerde hırsızların çok rahat ettikleri görüldü.
TOP, “TUZ KOKTU”
Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top, Mahmutlar Post Gazetesi’ne konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Top, “Mahallemizin resmi nüfusu 33 bin kışın 40 bin yaz aylarında 70-80 bin Mahmutlarda emniyetin tam olarak sağlanması için polis karakolu istiyoruz. Her gün hırsızlık ihbarı alıyoruz. İki okulumuza aynı hafta içerisinde hırsızlar dadandı. Eğitim yuvasına hırsız mı girecek artık. Tuz koktu söyleyecek başka kelime bulamıyoruz” dedi.
AKUT YARDIMA KOŞTU
Mahmutlar Kılıçarslan ilkokulundaki hırsızlık haberinden sonra AKUT görevlileri Kılıçarslan İlkokuluna yardıma koştu. AKUT gönüllüleri çalınan televizyon ve bilgisayarları okula yeniden temin edecekleri haberini iletmesi karşısında Kılıçarslan öğrencileri sevince boğuldu.