Mahmutlarda 25 ayrı adrese yapılan eş zamanlı operasyonda 30 kilogram esrar maddesi ele geçirildi. ‘Bahar Temizliği’ adı verilen operasyonda Jandarma, 21 kişiyi gözaltına alırken sokak satıcısı olarak tespit edilen 50 kişinin daha gözaltına alınacağı öğrenildi.
Mahmutlar Jandarmanın 6 aydır teknik ve fiziki takibi başarı ile sonuç verdi. Mahmutlar Jandarma Karakol komutanı Cengiz Tok Önderliğinde başlatılan “Bahar temizliği” Mahmutlara oh çektirerek rahat bir nefes almasını sağladı. Vatandaşlar Mahmutlarda yapılan operasyonlarda şer odaklarının kuruması için gecesini gündüzüne katarak çalışan emniyet güçlerine teşekkür ettiler. Vatandaşlar “Uyuşturucu, kaçakçı ve hırsız yuvalarını tek tek tespit ederek kurutan, şer odaklarına göz açtırmayan kolluk kuvvetlerimize teşekkür ediyor bu tür operasyonların devam ederek adalete teslim edilmesini istiyoruz. Mahmutlar jandarma karakol komutanı Cengiz Tok önderliğinde tüm kolluk kuvvetlerimize daha nice başarılar temenni ediyoruz dediler.
Antalya İl Jandarma Komutanlığı ile Mahmutlar Jandarma Komutanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen Bahar Temizliği’ isimli uyuşturucu şebekelerin yönelik operasyonda, Mahmutlar Beldesinde 25 adrese yapılan baskında 1’i kadın 21 kişi gözaltına alındı. Mahmutlar Jandarma Komutanlığı narkotik köpekleri Tarçın ve Tahıl’ın da katıldığı baskınlarda televizyon ve teyp hoparlörleri içine gizlenmiş 20 parça halinde 30 kilogram esrar maddesi, 1 hassas terazi, 5 pala, torbacıların listesi ve saksılarda yetiştirilen 500 kök hint keneviri ele geçirildi. Jandarma ele geçirdiği 50 kişilik torbacı listesindeki isimleri de yakalamak için çalışma başlattı. Antalya İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyon 6 ay önce başlatılan teknik ve fiziki takibin ardından gerçekleştirildi. Yakalanan zehir tacirlerinin Mustafa K., önderliğindeki suç örgütünde Eser K., Cuma B., Muharrem T., Zeynel Abidin T., Eyüp Ç, Harun Y., Selçuk S., Suat S., Muzaffer Ö., Salih S., Ferdi A., Fatih A., Mehmet Can A., Ömer C., İbrahim A., Metin I., Yekta A., Murat Ş., Mustafa B., ve  İlkay A., Alanya Devlet Hastanesi’ne sağlık raporu için götürüldüler. Hastane girişinde görüntü almak isteyen basın mensuplarına küfür ederek saldırmaya çalışan zanlılara Jandarma engel oldu. Zanlılar sağlık kontrolünün ardından sorgu için Mahmutlar Jandarma Karakoluna götürülen zanlılar adliyeye sevk edilerek, 19’u tutuklanarak cezaevine gönderildi.