KAZANİlçe yönetimlerinde Mahmutlar’dan hangi isimler yer alacak. 2019’da Alanya Belediye Başkanlığı’na hangi partiden hangi isimler konuşuluyor. Seçimlere bir yıldan fazla bir zaman var ama şimdiden kazan kaynamaya başladı bile.
Alanya’da AK Parti ve CHP’nin İlçe kongre seçimleri önümüzdeki günlerde yapılacak olması aynı zamanda İyi Parti’nin de Alanya’ya kimi atayacak sorusu siyaset gündemini hareketlendirdi.
“LİSTEDE MAHMUTLAR’DAN KİMLER VAR?”
Mahmutlar’da gündem İlçe Teşkilat Yönetim kadrosunda Mahmutlar’dan hangi isimler olacak. CHP Alanya İlçe Başkan Adayı Ali Takavut’un listesinde Mahmutlar Eski Belediye Başkanlarından Murat Can’ın ismi gündemde. Mustafa Toklu le tek liste olarak seçimlere gidilecek olan AK Parti yönetime yazılacak isimlerin Emre Kodal ve Emre Şekerci olması gündemde. İyi Parti’nin Alanya’daki İlçe Başkanı kim olursa olsun Mahmutlar’dan girecek isimin Emrah Yeşilkaya olacağı edinilen bilgiler arasında yer alıyor.
“HAZIRLIKLAR 2019 İÇİN”
Siyasi hareketlilik hız kazandı. 2019 yılı içerisinde yapılacak olan yerel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için partiler plan yapmaya başladılar. Yerel seçimler için Alanya Belediye Başkan adayı hangi parti kimi aday gösterir henüz belli değil ama kamuoyunda aday isimler üzerinde totem oynanmaya başlandı bile.
“YÜCEL BİLMECESİ”
MHP’nin adayı olarak en garanti aday Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel olarak lanse edilse bile İyi Parti gerçeği ortaya çıkıyor. Yerel seçimlerde Yücel’in MHP’ den mi, yoksa İyi Parti’den mi aday çıkacak? Sorusu en fazla gündemdeki yerini alsa da bir başka iddia MHP ve İyi Parti oyları bölüşecek, böyle olursa Yücel her iki partiden de aday olmayabilir. CHP’de Yücel’i adaylık için bekleyen başka bir parti. Yücel’in kırsalda ve eski beldelerde şahsına oyları var. CHP’nin de Alanya merkez ile birlikte bazı eski beldelerdeki oyları da göz önüne alınırsa Yücel CHP’nin adayı olabilir söylentisi de kamuoyundaki bir başka iddia.
“AK PARTİ’NİN ADAYI KİM?”
CHP’nin şuanda beklentisi Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel. En fazla aday AK Parti’de. Alanya Belediyesine AK Parti hangi adayla çıkacak sorusu gündemde. Kamuoyunda dillendirilen isimler arasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ve Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun kardeşi, halen Başbakan Binali Yıldırım’ın danışmanı ve eski belde Türkler’de Belediye Başkanlığı yapmış ismi Hayri Çavuşoğlu. Bir başka aday ise, Eski belde Konaklı beldesinde Belediye Başkanlığı yapmış ve şuanda MHP’den Alanya Belediyesi Meclis üyesi Abdullah Sönmez. Alanya Ticaret Odası Başkanı Mehmet Şahin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu mu? Tüm bu isimler Alanya Belediye Başkan adaylığı için kamuoyunda konuşuluyor. Daha seçimlere bir yıldan fazla bir zaman var ama kazan kaynamaya başladı bile.