Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivil Toplum Örgütleri Buluşması’na katıldı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile bir araya geldi. Vatandaşlar içinde AKM dışarısında sinevizyon yayının yapıldığı saat 14:00’da başlayacak olan toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan ile Çetin Osman Budak ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra CHP,  İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin milletvekili adayları ile il ve ilçe teşkilatından da isimler katıldı.
“ALANYA ÇOK GÜZEL”
Kürsüye çıkan CHP Lideri Kılıçdaroğlu ilk olarak bölgesel değerlendirme yaptı. Kılıçdaroğlu,  “Alanya’da çok güzel bir yerde yaşıyorsunuz. Tarih var kültür var deniz var güneş var her şey var. Bir turizm bölgesi olduğunu da biliyoruz. Peki arzu ettiği gibi bu olanaklardan yararlanabiliyor muyuz. Hayır. Her ne kadar bu yıl turist sayısı olarak sıkıntı olmasa da gelir anlamında sıkıntı büyük. Değişime ihtiyacımız var. 24 haziranda sandığa gidilecek. Ailenizi düşünerek sandığa gidin. Bu sıradan bir seçim değildir her Alanyayı kardeşimizin bunu düşünmesi lazım. Kanaat önderlerimiz var. Odalarımızın başkanları var. Birlikte düşünerek hareket etmeliyiz” dedi.
“DEĞİŞİM GEREKİYOR”
Turizm politikası olmadığına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Turizm konusunda neden Türkiye ciddi bir değişim dönüşüm gerçekleştiremiyor. Neden gelir düzeyi yüksek turistler gelmiyor. kışın neden otellerimiz boş. Sağlıklı dış politika geliştirmezseniz turizm politikası geliştirmezseniz turist gelmez. Sadece denizi ve kumu tanıtıyoruz o da sadece yazın var. Sağlıklı bir politika uygularsanız. Dünyada milattan önce yapılıp hala çalışan baraj Türkiye’de. Alanya bütün uygarlıkların beşiği. Tanımadığımız için şikayet ediyoruz. Esnaf kardeşlerimiz turist duasına çıkmıştı. Turist neden gelmez,  yanlış politikalar nedeniyle.” diye konuşu.
“BAĞIMSIZ YARGI ÖNEMLİ”
Konuşmalarına ülke gündemine ilişkin söylemlerle devam eden Kılıçdaroğlu,  eğitim sistemi ve yargının mevcut konumuna ilişkin eleştirilerde bulundu. CHP Lideri,  “Bir ülkede demokrasi yoksa turist gelmez. OHAL var. Neden Ohal var.? Can ve mal güvenliğini sağlayan Unsur tarafsız ve bağımsız yargıdır. Bugün siyasal iktidar 5 yıldızlı otel sahibinin mal varlığına el koyabilir ve avukatı dahil otel sahibinin neden tutuklandığını öğrenemez.” dedi.
Toplantı söyleşi şeklinde basına kapalı olarak devam etti.