Mahmutlar’ın gözbebeği olma yolunda emin adımlarla çalışmalarını sürdüren Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) 1. Genel Kurulunun arından yönetimde görev dağılımını gerçekleştirdi.
Dernek binasında yapılan toplantıda Başkanlığa Mesut İlhan, Başkan yardımcılığına Ayşe Kaya ve Cengiz Uğurkutu, Muhasipliğe Mahmut Sarıkan, Sekreterliğe Yalçın Durmuş, Üyeliklere Kayhan Balta ve İbrahim Eryılmaz seçildiler.
ÇALIŞMA KOMİTELERİ KURULUYOR
Denetleme Kurulu yönetimine Ercan çatal, Şaban Kaya ve Av. Murat Can seçilirken, yerleşik yabancılardan sorumlu komite başkanlığına Ali Karakuş getirildi.
Dernekle ilgili çalışma gurupları oluşturulması yetkisi Başkan Mesut İlhan’a verilirken, derneğin yönetimi kurum, kuruluş ve ticaret erbaplarına derneğin tanıtımı ve üye yapımı için önümüzdeki haftalarda başlanacağı öğrenildi.
İLHAN, “MAHKOD MAHMUTLAR’DA YAŞAYANLARIN DERNEĞİ”
Çiçeği burnundaki MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. İlhan, “MAHKOD derneğimiz, kuruluşundan çok kısa bir zaman sonra 1. Genel Kurulunu yaptı. Kurucu üyelerimizin tamamını kapsayarak bir yönetim oluşturduk. Hedefimiz Mahmutlar’lıların hak ettiği gibi yaşamasıdır. MAHKOD Derneği bir yardım derneği değil, Mahmutlar’ın sorunlarını ele alan problemlerini ilgili kuruluşlara çözdüren, yapılacak yatırımlar ile ilgili kuruluşlarla bire bir görüşerek inşaasını takip eden, kültürel, sanatsal aktiviteleri yapan ve destekleyen bir dernek olacaktır. Amaç şehirde yaşamak ve şehirli gibi yaşamaktır. Mahmutlar’da yaşayan her bireyin bunu hak ettiğini düşünüyoruz. Mahmutlar halkının bu derneğe üye olarak bu hizmetlere destek olmasını bekliyoruz. Unutulmasın MAHKOD Mahmutlar’da yaşayanların derneğidir” dedi.