MAHKDMahmutlar halkının özlemle beklediği Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği resmi prosedürlerini tamamlayarak kurulumunu gerçekleştirdi.
Dernek binasında ilk toplantısını yapan MAHKOD üyeleri yapılacak olan etkinlik ve ziyaret planlamasına başladı. Geçici başkanlığı Mesut İlhan’ın getirildiği MAHKOD Derneği 6 ay içerisinde genel kurul yaparak yeni yönetimi belirleyecek.
“MAHKOD HEPİMİZİN”
Dernek ile ilgili Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “MAHKOD Mahmutlar’da yaşayanların derneğidir. Burada yaşayan her vatandaş dünyanın neresinde doğarsa doğsun bu derneğe üye olabilir. Derneğimizin amacı, Mahmutlar’a daha çok yatırımın ve hizmetin gelmesi, sosyal etkinliğin daha fazla faal olması, Mahmutlar’ın ilçe olmasa bile yaşayanların şehir ortamında yaşamasını sağlayacak projeler üreterek ilgili mercilere uygulatmak olacak” dedi.
“HER PLATFORMDA OLACAĞIZ”
Amacımız MAHKOD olarak Mahmutlar’da sosyal, siyasal, sportif, ekonomi, sanatsal tüm çalışmaları yapmaktır” diyen Dernek Başkanı Mesut İlhan, “siyaset derken parti kuracak veya herhangi bir partiye destek olacak değiliz. Her partiye eşit uzaklıkta ve aynı yakınlıkta olacağız. Yerel seçimlerde Mahmutlar’da siyasi parti ve adaylarla görüşerek Başkan ve Meclis üyeleri önereceğiz. MAHKOD gücünü Mahmutlar halkından alan bir dernektir. Unutulmasın Mahmutlar’da 34,975 resmi nüfus vardır. 10 bin yabancı uyruklu vatandaşımız ve gayri resmi nüfus ile 60 bin nüfus tahmin ediyoruz. Seçimlerde 22 bin seçmen bu partilere oy verecek. Partiler Mahmutlar halkının istediği yatırım ve hizmetleri yapmaz ise veya projelerini Mahmutlar halkının istediği doğrultusunda eklemez ise MAHKOD olarak bizde gereğini yapacağız. Bu bir tehdit değil, gerçek bir uyarı olacaktır. Mahmutlar Alanya’nın en büyük Mahallesidir ve Türkiye’de onlarca il ve ilçe nüfusundan daha büyüktür” dedi.
ZİYARETLER BAŞLAYACAK
MAHKOD olarak tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere ziyaret yapacağız” diyen Başkan Mesut İlhan, “MAHKOD olarak Vali, Kaymakam, Büyükşehir ve Alanya Belediye Başkanlarını, Oda Başkanlarını, siyasi partilerin ilçe başkanlarını ziyaret edeceğiz. İstekler ile ilgili bir dosya sunacağız. Mahmutlar’ın ismini heryerde en yüksekte tutacağız. Mahmutlar’da yaşayan her bireyin hakkını hukukunu koruyacak bir derneğimiz var artık” diye konuştu.
Haber / Fatma Erdem