5054286Geçtiğimiz hafta Manşet haberden yayımladığımız ‘Polis istiyoruz’ haberinden hemen sonra Mahmutlar’da ev kiralayan bir şer odaklı şebeke çökertildi.
Yapılan baskında Makineli silahta var, Terör örgütü propagandası yapanda var. Mahmutlar halkı son zamanlardaki hırsızlık ve şer adaklı şebekelerin Mahmutlar’da yuvalanması karşısında huzursuz olduklarını dile getiriyorlar ve acilen Polis teşkilatının Mahmutlara gelmesini istiyorlar.
ALANTUR’DA ARAMADA YAKALANDILAR
Mahmutlar’da her gün birçok hırsızlık olayı yaşanıyor. Mahmutlar Jandarmanın tüm çalışmalarına rağmen Mahmutlar’da şer güçleri ve hırsızlarla baş edilemez halene gelindi. Mahmutlar’da kamera ve Alarm satışlarında da rekor kırıldığı da edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor. Mahmutlar’da geçtiğimiz hafta yaşanan hırsızlık olayından sonra Alantur Otel yanında Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kontrol edilen otomobilde Mahmutlar’da 1 ay içerisinde 8 evden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 8 kişi gözaltına alındı. 2 zanlı hakkında ise ‘Terör örgütü propagandası’ suçundan işlem yapıldı.
MAKİNELİ TÜFEKTE VAR,  TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPANDA
ALINAN bilgiye göre, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Alantur uygulama noktasında durdurulan otomobilde, 1 ay içerisinde 8 ayrı hırsızlık olayına karıştıkları iddiasıyla A.S. (27), Y.G. (21), Ö.M. (20) ve O.Ç. (20) adlı kişiler gözaltına alındı. Zanlıların emniyetteki sorgularının ardından bir işyerine yapılan baskında Ö.M. (25), M.Ş.M. (20), F.G. (21) ile M.B. (20) de yakalandı. Şüphelilerin Mahmutlar’da kiraladıkları evde yapılan aramalarda ise 15 adet cep telefonu, çeşitli markalarda 12 adet kol saati, bir adet kurusıkı tabanca, 1 adet kurusıkıdan bozma tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 5 adet kaleşnikof marka otomotik tüfek fişeği ile bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüphelilerden A.S. ve Y.G. hakkında “Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan işlem yapılırken, Ö.M’nin 3 ayrı suçtan, M.B’nin ise “Silahlı yağma” suçundan arandığı öğrenildi. Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan 8 zanlı, yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.