Mahmutlar’da elektrik kontağından çıkan yangın sonunda Büyük birlik Partisi (BBP Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Sadullah Saltalı’ya ait restoran yandı.
 Mahmutlar’da 25.03.2010 tarihinde saat 22. 30 sıralarında meydana gelen yangında BBP Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Sadullah Saltalı’ya ait iş yeri tamamen yanarken, yükselen alevler sonunda aynı binada 4 dairenin pencere ve balkonları yandı.
Barbaros Caddesi’nde bulunan Marco Polo adlı restoranda akşam 22. 30 sıralarında elektrik kontağı sonucu çıktığı belirlenen yangında aniden yükselen alevler işyerinde bulunan ahşap masa ve sandalyeleri tutuşturması ile büyüdü. Üst katlardaki balkon ve pencerelere sıçrayan yangın güçlükle kontrol altına alındı. Alanya, Oba, Kestel ve Mahmutlar belediyelerine ait 10 itfaiye aracı ve 30 itfaiye erinin müdahalesi ile söndürülen yangında can kaybı yaşanmadı. Yangını fark eden vatandaşların çığlıkları ile apartman boşaltılırken Mahmutlar Jandarma Karakolu olayla ilgili araştırma başlattı. Restoranda bulunan 3 piknik, 3 mutfak, 1 sanayi ve 3 oksijen tüpü ise itfaiyenin müdahalesi ile soğutularak işyeri dışına taşınması ile olası bir patlama engellendi. Çevre sakinleri ise uzun süre sokakta kalırken iş yerinde 2 saat soğutma çalışması yapıldı. Yangın sırasında olası bir felakete karşı ise 112 Acil Servis görevlileri soğutma çalışmasının sonuna kadar yangın alanında bekledi. Yangın sırasına Alanya Belediyesinde görevli bir itfaiye eri ise cam parçalarından dolayı ayağı kesilirken Alanya Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edilerek taburcu edildi. Marco Polo Restaurant sahibi Sadullah Saltalı olay anından hemen sonra yakınlarının telefonu ikazı ile restaurantımın yandığını öğrendim ve hemen olay yerine gittim. İtfaiye yetkililerine göre yangın elektrik kontağından kaynaklanmış. Restaurantım şu anda işlek durumda değildi. Böyle bir sebepten yangının çıkmasını düşünemiyorum ve şuanda hiç kimsenden şüphelenmiyorum” dedi.