“Memleketimi tanıyorum”

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » “Memleketimi tanıyorum”
Paylaş
Tarih : 17 Nisan 2018 - 9:04

Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulunda ‘memleketimi tanıyorum’ günleri adı altında etkinlik yapıldı. Uluslararası bir okul olan ve dünyanın her yerinden öğrencisi olan Kılıçaslan İlkokulu her bölgenin yemeklerinden oluşan güzel bir etkinliğe imza attı.

Rusya, Norveç, Hollanda derken Alanya yemekleri de görücüye çıktı. Alanya’nın unutulmuş veyaz unutulmaya yüz tutmuş yemeklerini Fatma Anılgan ve Ümran Çelik gösteriye sundular.

Kılıçaslan İlkokulu bahçesinde halkın beğenisine sunulan düğün yahnisi, tavuklu tereyağlı pilav, keşkek, fasulye salatası, tahinli piyaz, darı pilavı, göleviz yemeği, avokado salatası, kabak çiçeği dolması, büküş, kabuklu kurutulmuş fasulye, külüklü işkembeli çorba, bezelye haşlaması, yaprak sarma, dikenli kabak dizmesi, bakla piyazı, ülübü salatası, incir hakıdasi, susamlı helva, keçiboynuzu, çökelek, çıtlık, deri çökeleği, baklava ve bisküvi lokum ve daha neler neler. Tüm bu yemekleri konuklarına sunan Fatma Anılgan ve Ümran Çelik katılımcılardan bol bol övgüler aldılar. Bu hafta sıra Güneydoğu mutfağının olacağı edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar