Ahmet TopMahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top Nisan ayı içerisinde yapılacak Referandum seçiminde ‘Hayır’ diyeceğini açıkladı.
Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulunan Muhtar Ahmet Top, niçin ‘Hayır’ diyeceğini madde madde sıraladı. Muhtar Ahmet Top, “Banane AKP, CHP, MHP’den. Ben bağımsız yörük çocuğuyum. Bu ülkenin sahipleriyiz. Yaşasın sonsuza dek Mustafa Kemal’in kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti. Tek adamlığa karşıyım. Mezardan Mustafa Kemal çıkıp başkanlık istese yine parlamenter sisteme devam derim. Başkanlığa ‘Hayır’ dedi.
MUHTAR NİÇİN HAYIR DEDİĞİNİ MADDE MADDE SIRALADI
Muhtar Ahmet Top, “Niçin ‘Hayır’ diyorum açıklamalarını şöyle sıraladı.
Top, “Bir daha seçme hakkım olmayacak. Seçme hakkım elimden alınacağı için ‘Hayır’ diyorum. Ucu açık belirsiz sisteme ‘Hayır’ diyorum. Tek bayrak tek millet tek dil için ‘Hayır’ diyorum. Kuvayi Milliye ruhu için birleşelim onun için ‘Hayır’ diyorum. Birlikte yaşamak için ‘Hayır’ diyorum. Ayrışmamak için ‘Hayır’ diyorum. Bırakalı sağı solu Türkiye için ‘Hayır’ diyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız diyelim başkanlığı 10 yıl yaptı ondan sonra gelen belli mi? Gelecek kişinin PKK’lı, Yahudi veya Ermeni olmayacağı ne belli onun için ‘Hayır’ diyorum. Laik Türkiye’nin devamı için ‘Hayır’ diyorum. Bizim 1915 yılında 15 yaşındaki gençlerimizin daha çocukken gençliğini yaşamadan Çanakkale’de şehit düştüler, o gençlerimizin kanı ile kurulan Laik Türkiye Cumhuriyetimizin devamı için ‘Hayır’ diyorum. Mezardan Mustafa Kemal Atatürk çıksa başkanlığı istese ona da ‘Hayır’ tek adamlığa ‘Hayır’ dedi.