15723517_374971176190645_1802630278892351783_oBüyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in geleneksel hale getirdiği Muhtarlar Buluşması’nın üçüncüsüne katılan Muhtar Ahmet Top toplantıdan basına yaptığı açıklamada Türel’e teşekkür etmişti.
ANTALYA’DA 5 yıldızlı otelde 3.sü düzenlenen ve eşleri ile ağırlanan muhtarlar içerisinde yer alan Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top’a tepkiler var. Büyükşehir Belediyesinin kurduğu MUBİM’e övgüler yağdıran Muhtar Ahmet Top basına yaptığı açıklamada “Büyükşehir’e gitmeden sorunları MUBİM’E yazarak sorunlarımızı bildiriyoruz. Başkan Menderes Türel’de bu sisteme kendi özel telefonundan yakından ve titizlikle takip ediyor” demişti.
BÜYÜKŞEHİR MAHMUTLAR’A NE HİZMET VERDİ?
‘Büyükşehir Belediyesi Mahmutlar’a ne hizmet verdi de Muhtarımız Türel’e teşekkür ediyor’ diyen bazı Mahmutlar halkı, “Muhtarımızı anlamış değiliz. Mahmutlar’ın caddeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından eşilerek aylarca berbat şekilde bekledi, bazı caddeler halen perişan halde. Mahmutlar’daki başta esnaflar ve araç sahipleri ile birlikte biz halk olarak her gün kötü yollardan dolayı isyan ettik ve ediyoruz. Madem Türel’e ve Büyükşehir Belediyesine Muhtar (MUBİM)’e bir tıkla ulaşabiliyorsa niçin ulaşmamış. Ulaştığını sayarsak bile niçin yollarımız yapılmadı. Yollarımız Alanya Belediyesi olmasaydı halen köstebek yuvası gibi kalacaktı. Barbaros Caddesinin içler acısı hali halen ortada niçin muhtar bu Cadde ile ilgili bir basın açıklaması yapamadı. Mahmutlar Post Gazetesi Barbaros Caddesini defalarca gündeme taşımasına rağmen Muhtar niye Cadde ile ilgili bir açıklama yapmadı” dediler.
TEŞEKKÜR MUHTAR EVİNE Mİ, TATİL İÇİN Mİ’?
‘Muhtarımız Ahmet Top’u her zaman destekledik ve Muhtar olması için oyumuzu da verdik’ diyen Mahmutlar halkı, “Büyükşehir Belediyesi Muhtarımıza bir Muhtar evi verdi diye mi veya Muhtarı birkaç sefer tatile gönderdiler diye mi? teşekkür ediyor muhtarımız Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e, anlayamadık” dediler.
BÜYÜKŞEHİR MAHMUTLAR’A NE YAPTI?
‘Büyükşehir Belediyesi Mahmutlar’ın mevcutta bulunan su ishale borusunu değiştirdi. Mahmutlar’a ilk defa su gelmiş gibi açılış yaptı. Mahmutlar kerbela mıydı her zaman suyu vardı’ diyen Mahmutlar halkı “Muhtarımızın Türel veya Büyükşehir Belediyesi ile ilişkileri iyiyse önce Barbaros Caddesini yaptırsın, ara dikey caddeler su borusu için kazıldı, yamalı bohça gibi bırakıldı bu alanları düzeltsin. Mahmutlar’a Büyükşehir Belediyesi olarak ne hizmet veriliyor bir kaç çalı çirpi, ekmekten başka oda layıkı ile yapılmıyor. ‘Su getirdik’ deniyor biz suyu bedava içmiyoruz, suyun parasını ödüyoruz. Barbaros ve Menderes Bulvarındaki Caddelerdeki vergileri Büyükşehir’e ödüyoruz karşılığında ne alıyoruz diye Muhtarımız ilgili belediyeye sor-sun” dediler.
MUHTAR’IN TÜREL’E TEŞEKKÜRÜ
Alanya’da görev yapan 102 muhtarın Büyükşehir Belediyesi Hizmet Birimi’ne gitmeden sorunlarını ilgili birimlere internet, SMS ve faks yoluyla bildirmelerine olanak sağlayan MUBİM’in sorunları kısa sürede çözüme kavuşturduğunu söyleyen Mahmutlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, “Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan bu sistemle artık sorunlarını teknolojiyi kullanarak iletiyoruz. Bize bu imkanı sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de sistemi kendi özel telefonundan yakından ve titizlikle takip ediyor” dedi.