Mahmutlar Selçuklu Ortaokulu ile 50. Yıl Ahmet Keşoğlu İlköğretim Okulu arasındaki bağlantı yolu olarak kullanılan yol çevredeki inşaat çalışmaları nedeniyle adeta patates tarlasına döndü.
Mahmutlar Selçuklu Ortaokulu ile 50.yıl Ahmet Keşoğlu Okulu arasındaki bağlantı yolu olarak kullanılan bu yolun çevresindeki inşaat çalışmaları nedeniyle patates tarlalarını anımsatıyor. Oluşan çukurlar ve çamurlar nedeniyle okula gitmek isteyen öğrenci ve vatandaşları zor durumda bırakarak adeta çile çektiren bu yolun en büyük çilesini de öğrenciler çamura bulanarak çekiyor.
Bölgede bulunan vatandaşlar Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulunarak tepkilerini yetkililere duyurmak istedi. Vatandaşlar, “Çocuklarımız bu yolu kullanarak her gün okula gitmeye çalışıyor fakat yollardaki bozukluk ve akıl almaz çukurlar başta olmak üzere çamurlar hem öğrencilerimizi hem de bizleri zor durumda bırakıyor. Her gün bu bozuk yolları kullanmaktan araçlarımızın ön düzeni bozuluyor. Özellikle de kış aylarında yağışlarında etkisi ile bu yollar eziyete dönüşerek öğrencilerimizin ve bizleri çok zor durumda bırakıyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in bu yollara gerekli müdahaleyi yapmalarını rica ediyoruz” dediler.
Haber / Resul BAŞ