Benzin ve motorine son gelen zamla birlikte Minibüsçüler Oda Başkanı Doğan Bacak toplu taşımaya zam yapılması gerektiğini söyledi.
Yükselen petrol ve dolar kuru nedeniyle 15 Mayıs gece yarısından itibaren benzine 18, motorine 15 ve LPG’ye 12 kuruş zam yapıldı. İstanbul’da benzinin litresi 6,20 TL’yi, motorinin ise 5,60 TL’yi  geçti. Sürekli gelen zamların üzerine ise Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Doğan Bacak maliyetlerin artması ile toplu ulaşımda zarar ettiklerini söyleyerek Antalya Büyükşehir Belediye UKM’ye zam talebinde bulunduklarını söyledi. Bacak Alanya Postası’na yaptığı açıklamada zam talebinin bir an önce onaylanmasını isteyerek şoförlerin rahat etmesini istedi.
‘TOPLU TAŞIMA ZARAR EDİYOR’
Bacak, “Günlük motorine ve benzine gelen  zamlardan dolayı biz Antalya Büyükşehir Belediyesi UKM’ye tüm doğu ve batı mahallerinde fiyat tarifesini almak için yani 1 Lira zam koyduk. Şuanda bu zammın onaylanmasını bekliyoruz. Dilerim bu gelen zamlardan dolayı da büyükşehir ve UKM bir an önce toplu taşımaya olağanüstü toplanır ve fiyat tarifesini çıkarır. Esnafta bu sayede evine bir ekmek götürebilir. Onun dışında şimdi tüm toplu taşıma ve taksici kardeşlerimizde var hepsi zarar ediyor. Mazot oldu 5-6 kira benzin oldu 6- 6 buçuk lira. Para kazanmamız mümkün değil. Onun  için bir an önce fiyat tarifesinin çıkarılıp odamıza gönderilmesini bir an önce önemle rica ediyorum” dedi.