Sevinmesin ey zalimler
Öldüğüme benim benim
Yiğit ölmez kolay kolay
Ben ölmedim ki…
Denizlerin dalgasıyım
Ben halkımın kavgasıyım
Yarınların sevdasıyım
Yenilmedim ki…
Bakmayın siz suskunluğuma
Bakmayın durgunluğuma
Bedel verdim, her kavgada
Vazgeçmedim ki…
Gelir günler, gelir elbet
Gör, o zaman beni
Bana neyler zalim felek
Ben ölmedim ki…
Selda Bağcan’ın “Denizlerin Dalgasıyım” adlı şarkısı ile köşeme başlamak istedim bugün. Mahmutlar Post Gazetesini çekemeyen, kendilerine göre, bitirmek, yok etmek isteyen kişi, salyasını yine akıtmaya başlamış, onun için böyle başladım yazıma.
 Kendini adam yerine koyan bu kişide Allah korkusu olsa böyle laflara ve eylemlere tenezzül etmez.
Çünkü bilir, insanları sadece cenabı Allah bitirir, takdir onundur. “Küçük dağları ben yarattım” edasıyla kendini hükümdar sanan, örf, adet nedir bilmez, atadan kalan para ile caka satanların sonunun ne olduğunu Mahmutlar halkı örnekleri ile görüyor.
Oysa, Mahmutlar Post Gazetesini kıskanmak doğal bir olaydır. Kıskanılacak bir gazete olduğumuzu biliyoruz. Sağlam temeli atılmış, bilgili ve donanımlı çapaklarını en derine sağlam bir şekilde salan, kurum olma özelliğini kanıtlamış ama asla şımarmamış.
 Tek gazete olduğu yıllarda bile amacının sadece Mahmutlar menfaati olduğunun, sürekli altını çizerek vurgulamış ve tam 300 haftadır sizinle kaderini paylaşmış bir kurum olan, Mahmutlar Post elbette kıskanılır. Ama kıskanmak, ağızdan akıtılan kötü sözlü salyalarla değil, esnafa tehdit ve şantaj ile “reklamı kaldırın, yoksa ben size ne yapacağımı bilirim” ile değil, kıskançlığın güzel yanları da mutlaka var.
 Mesela örnek almak, örnek alırken, düzgün olmak “Ben niye Mahmutlar Post Gazetesi gibi okunmuyorum?” sorusunu beyne yerleştirmek.
Yaparım, kırarım yerine yapıcı bir şekilde davranmak, en önemlisi yaptığın mesleğin çırağı olabilmek.
Mahmutlar Post Gazetesi “3. Dalya” demenin mutluluğunu yaşatıyor bizlere. Tam 300 haftadır Allah’a şükürler olsun hiç aksatmadan sizlerle birlikte olduk, soğuk, kış demedik, 40 derece sıcakken bile “önce okuyucumuza ulaşalım” diye mücadele ettik.
 “Reklam veren, reklam vermeyenler” diye okuyucularımızı ayırmadık. Mahmutlar, Kestel ve Kargıcak’ta bulunan tüm kurum, kuruluş, otel, sahil büfesi, esnaflar ve bahçedeki tarla süren çiftçi amcaya bile Mahmutlar Post’u ulaştırdık. Ayrıca bölge halkımızdan ofisimize gelerek, Mahmutlar Post’u evlerine taşıyan bayanlar tarafından okunduk, takip edildik.
Bu onurlu mücadelede hep bizimle olan, bizlere sahip çıkan okuyucularımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Ücretsiz yayımlanan Mahmutlar Post Gazetesi’nin yayın akışını sürdürmesinde katkısı olan, gazetemize reklam veren tüm okuyucularımıza en derin teşekkürlerimi iletiyorum.
Mahmutlar Post Gazetesi 300’üncü sayısında bir kardeşe sahip oluyor. Bölgemizde hayatlarını sürdüren yerleşik yabancıların gazete okuma haklarını elde etmesi için 2 Nisan’dan itibaren İngilizce bir gazete yayımlamaya başlayacağız. İngilizce Gazetemizin ismi Mahmutlar News. Aynı zamanda 5 bin’in üzerinde bölgemizde yaşayan yabancılara kendilerini tanıtamayan inşaat, emlak, restaurant, bar, disko, kuaför, rent a car, tur, bilgisayar ve aklıma gelmeyen yüzlerce esnafın reklamlarını yayınlayacağız.
 İngilizce gazete Alanya’da ilk ve tek olma özelliğini de koruyor. Mahmutlar Post Gazetesi olarak sizlerle beraber daha birçok ilke imza atmak istiyoruz.
 Mahmutlar Post olarak matbaa, promosyon, Türkçe ve İngilizce gazete ile sizlere hizmet etmenin mutluluğu içerisinde olduğumuzu bilmenizi isterim.
Daha nice 300 haftalara…