12188168_901507133261026_2511013982187394510_oKadın girişimcilerle bir araya gelen ALTSO Başkanı Şahin, seçim dönemindeki vaatlerin peşini bırakmayacaklarını söyledi
ALTSO Başkanı Şahin ise konuşmasının bir bölümünde 1 Kasım genel seçimlerini değerlendirdi. Seçimlerde vaat edilen yatırımların takipçisi olacaklarını söyleyen Başkan Şahin “Bizler iş dünyası temsilcileri olarak bundan sonra siyasi istikrarsızlığa yol açabilecek her türlü eylemin karşısında durmalı ve ülkemizi birlik, beraberlik içinde ileri taşımalıyız. Türkiye, 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmayı hedefliyor. Bu anlamda 1 Kasım’da gerçekleştirilen genel seçimler büyük önem arz ediyordu. Ülkemizde bir an önce siyasi istikrarın yeniden temin edilmesi bakımından büyük önem arz eden seçimlerin iş dünyası ve ulusumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çok kısa sürede gerçekleştirilen iki seçimin ardından iş dünyasının hızla yeni yatırımları hayata geçirmesi gerektiğini düşünüyorum. Sandıktan çıkan her sonuca toplumun tüm bireyleri saygılı olmalı ve büyük Türkiye hedefi için el birliği yapmalıyız” dedi.
‘KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN’
Seçimin ardından en büyük sorumluluklardan birinin de kendilerine düştüğünü söyleyen Başkan Şahin “Seçimde vaat edilen yatırımların takipçisi olacağımızdan kimsenin en küçük bir endişesi olmasın. Bölgemizden yetişen ve ülkemizin gururu haline gelen Dışişleri eski Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu gibi büyük bir devlet adamı, hem bölgemiz, hem de ülkemiz adına büyük bir fırsat. Allah’ın izniyle Sayın Çavuşoğlu, hem kendi projelerimizin tamamlanmasında, hem de bölgemiz ve ülkemiz adına gereken çalışmalar konusunda dün olduğu gibi bugün ve yarın da bizleri gururlandırmaya devam edecektir. Ben tekrar ALTSO olarak otoyol, hızlı tren, ikinci çevre yolu, yeni golf merkezleri, Alanya’ya doğal gaz getirilmesi ve organize sanayi bölgesi gibi yatırımların takipçisi olmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.