satrancli_tepki_h216573_d927bCHP’li Karagöz, Reina saldırısı öncesi ve sonrası medyanın görevini tam olarak yapamadığını savundu
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Avukat Mehmet CanKaragöz, İstanbul’un Ortaköy semtindeki dünyaca ünlü eğlence mekanı Reina‘ya yılbaşı gecesi yapılan saldırıdan sonra medyayı dikkatle takip ettiklerini belirterek, “Teröre karşı, birlik beraberlik ve kardeşçe durma çağrılarını hepimiz duyduk. Ne var ki olaya göre, duruma göre kardeşlik çağrısı yapılmaz. Bu bir bütündür” dedi. Yıllardan beri bazı gazetelerin ‘Yılbaşı kutlamayın’ çağrısı ve bunu şeytana ortak olma gibi anlamsız benzetme çabaları olduğunu söyleyen Karagöz, “Dağıtılan bildiriler ve asılan afişler varken, eğer kardeşlik çağrısı yapmıyorsanız, doğruyu yanlışı ayırmıyorsanız, olay patlak verdikten sonra çağrı yapmanızın hiçbir anlamı yok” mesajı verdi.
‘MEDYA GÖREVİNİ İYİ YAPMIYOR’
Karagöz, şöyle devam etti: “Bir kişiye neyi yapamayacağını söyleyemezsiniz, ancak yapması gereken şeyi tavsiye edebilirsiniz. Yaşam tarzına en ufak müdahalede dahi medya bunu sıkı sıkıya anlatmıyorsa, görevini yapmıyor demektir. Diğer yandan Rus Büyükelçi suikastından sonra artık daha da dikkatli olunması gerekirken, Reina’da saldırı düzenleyen kişinin kaçması göstermiştir ki, iktidarın bu tür olaylarla ilgili hiçbir güvenlik planı yoktur. Ne bir güvenlik çemberi oluşturulmuş, ne de benzeri önlemler alınmıştır. Saldırı istihbaratını sağlayamamak bir zafiyet ise, teröristi yakalayamamak ise bir skandaldır. İlla ki bir fiili durumu hukuki duruma çevirecekseniz, istifa etmeyi deneyin.”