Son Dakika.. Türel’den halk otobüs esnafına kötü haber

Haber / Mesut İlhan

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde bugün Mahmutlar Halk Otobüsleri ile ilgili karar çıktı. AKP’li Meclis üyelerinin oyları ile Halk Otobüs esnafından ek hat parası olarak 200 bin TL alınması kararlaştırıldı. 200 bin TL’nin ise yarısı peşin, yarısının da 6 taksit olarak ödeneceği öğrenildi.

ASİLTÜRK ADETA YALVARDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olan Kargıcaklı Zihni Asiltürk bu konudaki görüşmede söz alarak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve AKP’li meclis üyelerine adeta yalvardı. Mecliste söz alan Asiltürk, “Sayın Başkan Türel, sizlere Alanya Mahmutlar ve Kargıcak’taki Halk Otobüs Şoförleri esnaflarından selam getirdim. Bu esnaf bu parayı ödeyemez, bu parada indirim yapalım, bunu yapamazsanız bu ödemeyi bir yıla yayalım” dedi.

Türel ise Asiltürk’ün sözlerine, “Komisyondan geldiği gibi oylanacak” diye karşılık verdi. CHP MHP ve İYİ Parti’nin ret oylarına rağmen AKP’nin meclis oyları ile karar geçti. MHP’li Asiltürk’ün teklifine CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinden alkışlı destek geldiği görüldü. Şimdi Mahmutlar ve Kargıcak Halk Otobüs esnaflarının ne yapacağı merak konusu oldu.