950fe638-7273-4d59-8f68-612a35415b07CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut referandum sürecini değerlendirdi. Emek veren isimlere teşekkür etti.
16 Nisan Referandumunun ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHPAlanya İlçe Başkanı Ali Takavut bir açıklama yayınladı: Değerli Alanya Halkımız, yorucu ve ülkemiz için büyük önem taşıyan bir süreçten sonra Anayasa Değişikliğine ilişkin 16 Nisan’da halkoylamamızı gerçekleştirdik. Kesin sonuçlar açıklanmamasına karşın, şu ana kadar elde edilen verilerden, halkımızın çok önemli mesajlar verdiği anlaşılmaktadır. Bunların en doğru şekilde ve acele edilmeksizin değerlendirilmesi gerekmektedir. Yalnız, bu aşamada dikkat çekilmesi gereken bir nokta vardır. Halkımız, birlik, beraberlik, huzur ve barış temelinde yapılan tüm çalışmaları olumlu karşılamış ve Alanya’da bugüne kadar olduğundan daha farklı bir ruhu sandığa yansıtmıştır. Her kesimden vatandaşlarımız büyük bir inanç ve birlik içerisinde Hayır oyu vermişlerdir. Bizler de bugüne kadar söylediğimiz gibi, bundan sonra da ülkemizin tüm değerlerine sahip çıkmaya ve Alanyamız için çalışmaya devam edeceğiz. Halkoylamasında oy kullanan tüm vatandaşlarımıza, sandık başında ve seçim kurullarında görev alan tüm arkadaşlarımıza, demokrasimize sundukları katkı için teşekkür ediyoruz.
SONUÇLARA SAYGILIYIZ AMA!
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Ali Takavüt, “Tabi ki sandıklardan çıkan karara saygılıyız ancak YSK’nın seçim başlamışken mühürsüz oyların geçerliliği konusunda aldığı bir karar var. Seçim başlamış, süreç devam ediyor, YSK bir karar alıyor, mühürsüz oy pusulalarını geçerli sayıyor. Bu karar seçime gölge düşürdü. Kim nerden nasıl bakarsa baksın, bu sonucu mühürsüz oylar çıkardı. Bu nedenle biz bunun adına ‘mühürsüz anayasa’ diyoruz” dedi. CHP Genel Merkezi’nin konuya ilişkin gerekli çalışmaları yaptığını belirten Takavüt, “Şu anda hem siyasi hem hukuki bütün yollar deneniyor, çalışmalar yapılıyor. Eğer buradan da bir sonuç alınmazsa, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşınacak bu olay. CHP Genel Merkezi’nden çağrı yapıldı oylamanın yenilenmesi konusunda. Bunun kamu vicdanını sızlattığı, kamuoyunda gerçekten ‘hayır’ oylarının fazla olduğu apaçık ortada. Alanya’da çok seviyeli bir seçim süreci geçirdik. Her kesimden vatandaşımız büyük bir inanç ve birlik içerisinde ‘hayır’ oyu verdi. Bizler de bugüne kadar söylediğimiz gibi bundan sonra da ülkemizin tüm değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu.