EMRAH YEŞİLKAYAAk Parti İlçe Başkanı Berberoğlu’nun havuza gönderilen işçi ve memurun mağduriyetlerini azaltmak için çalıştıklarını bildirdi. Berberoğlu’na tepki gösteren Mahmutlarlı MHP’li Emrah Yeşilkaya, Büyükşehir Yasası’nı hatırlatarak “Bu insanların mağdur olacağını düşünememişler mi? Neden şimdi mağdurdan yanayı oynuyorlar?” dedi.
Büyükşehir Yasası nedeniyle Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Antalya Valiliği’nin emrine havuza gönderilen işçi ve memurların durumu gündemde tartışılmaya devam ediyor. Yücel, “Gönül ister ki hiç kimseyi göndermeyelim. Ama personel sayısı çok fazla ve yüklü miktarda ödeme yapılması gerekiyor.” diyerek yapılan işin zaruri olduğunu bildirmişti. Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu konu hakkında konuşarak, havuza gönderilen personelle ilgili il teşkilatı ile istişare halinde olduklarını ve mağduriyetlerini azaltabilme noktada Alanya’daki kurumlarda görev alabilmeleri için çalıştıklarını ifade etti. Berberoğlu, “Ailelerine ve memleketlerine yakın bir yerde görev almaları için uğraş veriyoruz. Ak Parti İlçe Yönetimi olarak kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz” diye konuştu.
‘ŞİMDİ NE OLDU DA ÇARK ETTİNİZ?’
Berberoğlu’nun bu açıklamalarına yanıt gecikmedi. MHP’li Mahmutlarlı Emrah Yeşilkaya, “Kimse nemalanmasın!” diyerek personellerin Ak Parti’nin çıkardığı Büyükşehir Yasası’nın sonucu olarak havuza gönderildiğinin altını çizdi. Yeşilkaya, “Alanya’da bulunan belde belediyeleri kapatarak, büyükşehir fiyaskosunu yasalaştıran iktidar partisi, bu insanların mağdur olacağını düşünememişler mi? Neden şimdi mağdurdan yanayı onuyorlar. Burada mağdur olan birileri var. O da memur ve işçi kardeşlerimizdir. Böyle bir durumdan bile siyaset yaparak, kendilerine pay çıkarmaya çalışanlar, Alanya’da bu yönetim şeklinin tutmadığını kendiniz de gördünüz. Fakat Alanya’nın geleceği ile oynadınız. İnsanları mağdur ettiniz. Aylarca bu yasanın sözde faydalarını anlattınız Alanya halkına. Peki, şimdi ne oldu da çark ettiniz? Birazcık insani duygularınız var ise lütfen yaptığınız hatayı, şu anki Alanya Belediyesi’ni kullanarak, vatandaşa şirin gözükmeye çalışmayınız. Siyaset bir ömür boyu süren maratondur. İyi ve kötü yapılan her hareket günün birinde önünüze gelir!” diye konuştu.