Alanyaspor Cumartesi günü oynanan maçta Rizespor’u Mustafa Pekdemek’in 90+ 6’da attığı kafa golü ile 3 puanı hanesine yazdırarak 41 puana ulaştı. Mahmutlar’lı SMA Hasatası Ahmet Çaltı’nın afişi Alanyaspor stadında yerini aldı.
Alanyaspor Rize ile oynan maçta saç baş yoldurdu. Trapzonspora 3 milyon Euroya satılan Baketası çok arayan Alanyaspor mücadelesi ve oyun disiplinini elde tutarak son saniyedde olsa 3 puanı almasını bildi.
RİZE 25 DAKİKADA GOLÜ BULDU
Alanyaspor maça çok hızlı başladı ve üst üste yakaladığı gol fırsatlarını değerlendiremedi. Hemen hemen 25 dakika Alanyaspor kalesine hiç gelemeyen Rizespor Alanyaspor yarısahasında kazandığı serbest vuruşla Talbi’nin kafa vuruşu ile golü buldu.
ALANYASPOR PENALTIDAN BEREBERLİĞİ YAKALADI
Alanyaspor yediği golden 5 dakika sonra penaltı kazandı. Davitson ceza saha içerisine girer girmez düşürüldü ve hakem hiç teredüt etmeden penaltıyı verdi. Penaltıyı Adam Bareiro gole çevirdi. Penaltı golünden sonra Ceyhun’un asistinde maçın Adamı Salih Uçan son derece kaliteli bir vuruş ile Alanya sporu öne geçirdi. Rize sporun faul itirazlarını değerlendiren orta hakem Ceyhun’un faülünü Var’dan tesbit eferek golü iptal etti.
PEKDEMEK’İN KAFA GOLÜ 3 PUANI GETİRDİ
Alanyaspor 3 puana kavuşmak için atak üstüne atak geliştirirken oyuncu değişikliklerinede gitti. Adam Bareiro’yu oyundan alan ve Mustafa Pekdemek’i oyuna alan Teknik Direktör Çağdaş Atan isabetli kararının meyvesini aldı ve kronerden gelen topa kafayı vuran Mustafa Pekdemek giden 2 puanı son saniyede geri getirmiş oldu.