Mahmutlar’lı SMA Tip 2 hastası Ahmet için bölge halkı el ele verdi. Sosyal medya üzerinden geliri Ahmet’e verilen yardımlaşma programı günden güne yaygınlaşıyor.

Mahmutlar Post Gazetesi’nin ilk gündeme taşıdığı SMA Hastası Ahmet Çaltı’ya bölge halkı el ele vererek yardım toplamaya devem ediyor. Mahmutlar Post Gazetesinin ‘Yardımlarınız bulaşıcı olsun’ haberinden sonra Mahmutlar’ ve bölgenin güzel insanları Sosyal Medya zerinden geliştirdikleri yardımlaşma programı ile Ahmet’e destek olmaya devam ediyorlar. Bir muz üreticisinin bir dal ile başlattığı kampanya ya destek olan diğer muz üreticileri ile birlikte bir günde Ahmet’e 60 bin lira yardım toplandığı edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.

SİYASİLER VE ODA BAŞKANLARI AHMET İLE SADECE RESİM ÇEKTİRDİLER

SMA Hastası Ahmet için Bölge’nin güzel insanları ellerinden geldiği kadar iyiliklerini bulaştırsalar da, Ahmet’in tedavisi için 2,5 milyon Euro’ya ulaşamayacaklarını kendileri de biliyorlar. Devlet desteği şart diyerek Ahmet’in ailesi Alanya’daki Başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel olmak üzere tüm oda başkanlarını ve Siyasi Partilerin İlçe Başkanlarını ziyaret ederek Ahmet’e yardım için ziyaret ettiler. Fakat Ahmet ile bir resim çektirip gönderdiler. Bazı yardım edecek olan kimseler bu ziyaretlerden yüklü yardım geldiğini ve Ahmet’in tedavisi için gerekli yardım yapılmıştır sanıp yardım etmediği de bilgilerimiz arasında yer alırken bu ziyaretlerden herhangi bir yardım ulaşmadığı da edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.

ZAMAN DARALIYOR, AHMET GÖZ GÖRE GÖRE ERİYOR

Mahmutlar’lı SMA Tip 2 hastası Ahmet bebeğin sağlığına kavuşması için yaklaşık 4  ayı kaldı. Her defasında çocuklarının sağlığına kavuşması için tedavi olması gerektiğini belirten ailesi, devlet tarafından karşılanan ilaç spinrazanın ilk dozunun uygulandığını belirtirken asıl ulaşmak istenilenin gen tedavisi olduğunu yineledi.

SMA tedavisinde devlet tarafından karşılanan ilaç olan spinrazanın ilk dozu Ahmet bebeğe geçtiğimiz günlerde uygulandı. Bir ay içerisinde 4 doz spinrazan ilacı alacak olan Ahmet bebeğin ailesi, dört dozdan sonra kriter engeline takılırsa ilacın kesileceğine dikkat çekerken, ”Ahmet’i asıl ayağa kaldıracak olan tedavi Zolgensma gen terapisidir” diyerek devletten gen tedavisi bekliyor.

Önceki İçerikYeşilkaya “Bu Hükümetin son kullanma tarihi geçti”
Sonraki İçerikTopal Mahmutlar’da