Norveç’ten duyarlı 3 sporcu dünyadaki fakir çocuklara yardım ve dikkat çekmek için 25-26 Nisan 2012 tarihinde Norveç’in Kristiansand kentinden bisikletleri ile 4500 km yolu kat ederek, 25 Mayıs 2012 tarihinde Mahmutlar’da bulunan Kongen Restaurant’ta bitiş finalini gerçekleştirecekler.
35 Bisiklet sporcusunun ihtiyaçların bulunduğu bir araç peşlerinden takip edecek. Norveç, Danimarka, Almanya, Avusturya, İtalya, Yunanistan ve Türkiye güzergahları takip edilecek, serüven Mahmutlar’da son bulacak. Mahmutlar Mehmet Çakır Caddesi’nde bulunan Kongen Restaurantta 25 Mayıs günü bitiş organizasyonu düzenlenecek.
ALANYA’NIN REKLAMI OLACAK
Rolf Unneland (57), Ove Baardsen (56), Reidar Daland (57) isimli 3 duyarlı Norveç vatandaşından Rolf ve Ove 6 yıldır Mahmutlar’da yerleşik olarak yaşıyor. Mahmutlar Post Gazetesine bu serüven ile ilgili açıklamalarda bulunan Rolf Unneland, “6 yıldır Mahmutlar’da yerleşik olarak yaşıyorum. Norveç’te komşularım ile birlikte otururken fakir çocuklara dikkat çekmek için böyle bir fikir geliştirdik. Mahmutlar’da yüzlerce Norveç’li yerleşik aile bulunuyor, bizlerde bisiklet sporcusuyuz. Norveç’te bulunduğumuz zaman dilimlerinde Mahmutlar’ın güneşi, doğanın, denizin, insanların sıcaklığını çok özlüyoruz. Bu 4500 Km’lik yolculuğa ‘özleme yolculuk’ta diyebiliriz. Mahmutlar’ı çok seviyoruz” dedi.
Rolf Unneland, “Bu 4500 Km’lik serüvenimize Norveç’li büyük firmalardan sponsorluk anlaşması yaptık, tüm masraflarımızı, bisikletlerimizi peşimizden gelecek donanımlı araçlarımızı sponsorlarımız karşılıyor. Norveç basını bizlere çok destek verdi, bizi bu serüvende takip edecek gazeteciler ve televizyon ekibi de bulunuyor. Bir anlamda Norveç’te Türkiye’nin, Alanya’nın ve Mahmutlar’ın reklamını da yapmış oluyoruz” diyerek 25 Mayıs 2012 tarihinde basını ve duyarlı vatandaşları Mahmutlar Mehmet Çakır Caddesine davet etti.

Önceki İçerikÇelik’ten, Kodal’a çağrı
Sonraki İçerikÇöp ve sokak köpekleri sorun