Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK ve Başkanlık Divanı Üyesi, Akdeniz 1. Bölge ve Antalya il sorumlusu Alaattin ÇAKIR, Antalya’da teşkilat çalışmalarına hız verdiklerini ve süratle tamamlayacaklarını söyledi.

Milliyetçi, maneviyatçı, demokrat, vatansever ve tam bağımsız Türkiye ülküsüyle kurulan, 28 yıldır siyaset çizgisinden sapmayan ve 29 Ocak’ta kuruluş yılını kutlayacağımız Büyük Birlik Partisi (BBP) aynı ruh ve aynı heyecanla tüm ülkemizde siyasi çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir, diyen Çakır;

“Milletimizin gönlünde müstesna bir yeri olan kurucu ve şehit liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’nun onurlu davasına, dünya durdukça sahip çıkacağız.

Partimizin de desteklediği Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ülkemizin geçişinin ardından, partimiz daha da güçlenerek yoluna devam etmiştir. Yeni hükümet sisteminin getirdiği hızlı, etkili, istikrarlı ve güçlü hükümet sistemiyle başta terör olmak üzere içeride ve sınır ötesinde verilen etkin mücadeleye desteğimiz sonuna kadar devam edecektir.

Büyü Birlik Partisi (BBP) olarak bizim siyasetimizin odağında; devletimizin istiklali ve milletimizin istikbali vardır. Bu kapsamda partimizin tüm üyeleri, teşkilat mensuplarımız ve davamıza gönül vermiş tüm dava arkadaşlarımızla 2023 genel seçimlerine ve tam bağımsız Türkiye’nin geleceğine hazırlanıyoruz.

Teşkilatlarımızın etkin ve verimli çalışma performanslarını, milletimizin hizmetlerine duyarlı çalışmalarını önemsiyoruz ve teşkilatlarımızda yaşanan nöbet değişimini, turizmin ve tarımın başkenti Antalya ile sürdürüyoruz. Antalya il ve ilçelerde teşkilat yapılanması kapsamında, genel merkez tarafından partimizin Antalya il başkanlığına; Antalya bölgesini yakından tanıyan ve bölgenin tanıdığı TÜRK-İŞ’ebağlı Belediye İş Sendikası Antalya Eski Başkanı Murat BARIŞ atanmıştır. Antalya il başkanımızın; Antalya’mıza, milletimize ve partimize hayırlı olmasını ve güzel hizmetler sunmasını temenni ediyoruz.

Yeni bir heyecanla, hizmet ve siyaset vizyonu ile devam eden teşkilatlanma çalışmalarımıza; Antalya il teşkilatı atamasıyla başladık ve 18 ilçe teşkilatımızda sürdüreceğiz. Bölgemizdeki tüm teşkilatlarımızın en kısa zamanda, aktif olarak siyasi faaliyetlerine başlamasını sağlayacağız!” dedi.