1- Dünya Ekonomik krizlerle yıkılıp giderken ülkemde motorlu araç sayısı 4 ayda 57 sin. Sokaklar caddeler bunları kaldırmıyor ne park için ne de trafik için “ iğne atsan yere düşmez”. Bırak bunları petrole verdiğiz para bütçenin hatırı sayılır bir kısmını alıp götürüyor ( Petrol dışarıdan dövizle alınıyor) Kamyonla nakliyatta dünya birincisi olmaya az kalmış, şimdilik Avrupa birincisiyiz. Ölümlü ve hasarlı kazaların tamamına yakınına sebep de onların. Lafı uzatmayalım “ Zenginin parası fakirinin çenesini açarmış”. Zenginliğinde kendine göre sıkıntıları var, bunu da unutmayalım.
2-Kimileri Leylekler kuş gribi getiriyor diye yuvalarını bozup, tüfekle vuruyor, köyün biride her evin çatısındaki Leylek yuvalarını Leylekler gelemeden onarıyor. Elektrik gerilim hatlarına çarpmasın diye elektrik idaresi ile ortak çalışıp tellere levhalar asıyor.  HERGÜN, HER SANİYE ALLAHIN BİZ KULLARINA ÖRNEK OLSUN DİYE YARATTIĞI BU OLAYLARI İYİ DEĞERLENDİRELİM, ÖBÜR DÜNYAMIZ BUNLARA BAĞLI.
3- Şimdilerde her yerde (28 ŞUBAT) deşilip, anlatılıyor. Gene o yıllarda en iyi dinleme Askerde imiş ( Telefon, cep, telsiz vs, uzay istasyonları aracılığı ile PKK’nın tüm haberleşmeleri bile dinleniyormuş (Belgeler ile bir haber). Bunu söyledikten sonra haber “ PKK operasyonlarında şehit düşen asker ile” devam ediyor. ACBA BU YAYIN BİZLERE NELER ANLATMAK İSTİYOR,” Yurdumun arif insanına bırakıyorum yorumu.
4- Yıllar önceydi bir dostuma yakındım “ Simitlerin tadı da, kokusu da, hamur rengi ile birlikte değişti, en büyük damak lezzetimizdi azıcık peynirle”. Dostum şöyle dedi “ simidin lezzeti o ucuz esmer unu çaya uydurup beyaz etmek için hamur karılırken çuval başına bir yemek kaşığı beyaz toz bir kimya atıyorlar, bu esmer unu ediyor beyaz, ondandır”. Konuyu bilenler ile konuştuğumda onlarda doğruladılar ama bu “ BEYAZLATICI KİMYANIN” yasal olup olmadığını söyleyemediler. Bunu yazmak nerden mi aklıma geldi; Geçen hafta haberde bir büyük şehir Fırıncılar Başkanı bütün ünlü mamullere ( ekmek, pasta, kuru pasta, kurabiye v.s) yasal kimyevi boyanın kullanılmasının yasalar ile belirlendiğini söyledi. Piyasalarda (Çavdar, tam çavdar, yarı çavdar, az çavdar), ( Tam tahıl, yarı tahıl, az tahıl), ( Mısırlı), (Kepekli), ( Alman ekmeği), (Köy ekmeği), ( Karadeniz ekmeği) aklıma ilk gelenler bunlar daha niceleri var, bunların denetimi yapılıyor mu?  BEN DENEDİM, HEPSİNDENDE ALIP YİYORUM, AFİYET OLSUN

Önceki İçerikEzik miyiz biz Çilekeş?
Sonraki İçerikAĞAÇLARIN İNSANLIĞA VE EKO SİSTEME SAĞLADIĞI FAYDALAR