Türel döneminde yıkanmayan Barbaros Caddesi Böcek tarafından yıkanmaya başladı. Barbaros Caddesi esnafı, “Böcek temizliğe başladı, devamını bekliyoruz” yorumları yaptı.
CHP Mahmutlar Mahalle Başkanı Güler Öz, halkın ve esnafın sorunlarını Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimine bildirerek, çözüm noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Mahmutlar Temizlik birimi gece ve gündüz sorumluluk alanı içinde bulunan Barbaros Caddesi ve Menderes Bulvarında Cadde, kaldırım, park ve yürüyüş yollarında hem gündüz, hem gece temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor.
“ESNAFLARIN BÖCEK’TEN BEKLENTİSİ ÇOK”
Mahmutlar’da uzun bir süredir yol ve kaldırım yıkamalarının görülmediğini beyan eden esnaflar, “Mahmutlar son derece modern ve kaliteli işyerleri ile turizme katkı yapıyor. Bu kaliteli işyerlerine maalesef belediyeler ayak uyduramıyor. Her yer toz toprak içinde. Muhittin Böcek başkan geldikten sonra Caddelerimiz de temizleniyor. Belediyelerden Caddelerimize daha fazla aydınlatma istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin Mahmutlar’da festival, fuar veya daha değişik aktiviteler gerçekleştirmesini bekliyoruz. Muhittin Böcek, Başkanımızdan beklentilerimiz yüksek, inşallah bu isteklerimizi ve arzumuzu yerine getirir” dediler.
“HEM İNSANLARA, HEM HAYVANLARA HİZMET”
Büyükşehir personelleri sabah 06:30 ile 15:30, akşam 16:00 ile 24:00 arasında iki vardiya çalışarak Mahmutların her yerinin temiz kalması için elinden gelen gayreti gösteriyor. Alanya merkez ve dışındaki mahallelerde bulunan hayvan barınak, mama kapları ve tuvaletleri de düzenli olarak yıkanıyor ve genel temizlik çalışması yapılıyor. Can dostlarımızın aç ve susuz kalmaması için de kaplarına yiyecek ve su konuluyor. Havaların iyice ısınması ve nem oranının da artmasıyla birlikte hayvan barınak ve kapları sık aralıklarla temizleniyor. Yiyecek ve su ihtiyaçları için sürekli kontroller yapılıyor.