Alanya’da yayınlanan yerel bir gazete, Alanya Müteahhitler Birliği (MÜTBİR) Başkanı Alaattin Çakır’dan övgüyle bahsetti. Gazete, başkan Çakır’ın 2011 yılında yapılacak olan genel seçimlerde, AK Parti’den ikinci sıra Milletvekili adaylığına kesin gözü ile bakıyor.
Başarılı çalışmalarıyla Alanya’nın siyasi arenasında adından sıkça söz edilen başkan Çakır’ın milletvekilliğine kesin gözü bakan gazete açıklamasında;
“…Eski Mahmutlar Belediye Başkanı ve iş adamı Alattin Çakır’da siyasette yıldızı parlayan birisi. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde başkanlığı kaybetmesini baz olarak göstermemek gerek, AK Parti 2011 yılında yapılacak olan genel seçimlerde Alaattin Çakır’ı ikinci sıraya taşıyacaktır.
Antalya ve ilçelerinde Çakır sevilen bir politikacı, aynı zamanda bilgi ve birikimi de ona keza. Öyleyse ben buradan son noktayı koyuyorum. Sayın Çavuşoğlu İstanbul, Sayın Menderes Türel Antalya 1.sıra, Sayın Alaattin Çakır da 2.sıraya yerleşecektir.”
Gazete aynı zamanda, yaylaların tapu çalışmalarına verdiği önemli destekten dolayı da, vatandaşlardan başkan Çakır’a övgüler yağdığı haberine yer veriyor.

Önceki İçerikBağışlar sert konuştu
Sonraki İçerikSezai Karaduman'a görev değişikliği