Mahmutlar Post Gazetesi Köşe yazarı Sudi Çandır, “Mahmutlar Belediye olduğu dönemde yıllık yatırım bütçesi 20 milyon TL idi.  6,5 yılda Belediye Mahmutlar’a 20 Milyon TL’lik yatırım yapmadı” dedi.

Mahmutlar İlçe Yaptırma Platformu Başkanı ve Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarı Sudi Çandır, “Mahmutlar’ın Belediyelik olduğu dönemde yıllık yatırım bütçesi 20 Milyon TL idi.  Alanya Belediyesi 6,5 yılda Mahmutlar’a 20 Milyonluk tek bir yatırımı yok. Mahmutlar halkının kişi başı hazineden gelen gelirin yarısı Mahmutlar’a yatırım yapılsa yeter” açıklamasında bulundu.

“HAZİNEDEN GELİYOR BAŞKA YERE GİDİYOR”

Çandır, Çeşme Belediyesini örnek göstererek, “Çeşme Belediye Başkanı, ‘Çeşmeli’lerden rica ediyorum, Nüfus kaydınızı buraya aldırın, Nüfusumuz 50 bini aştığında hazineden alacağımız ödenekte katlanacak’ diye açıklama yaptı. Çeşme Nüfusu 44.500, Mahmutlar Nüfusu 43.650 Mahmutlar’la aynı Nüfusa sahip. Çeşme İlçe, Mahmutlar Mahalle. Şu an bir nüfus sayımı olsa Mahmutlar’ın nüfusu 50 binin çok üzerinde olduğumuz çıkacaktır” dedi.

“TEK HİZMETLERİ ÇÖP ALIP, ÇİM BİÇMEK”

Çandır, “Peki soru şu nüfusuna katkıda bulunduğumuz Antalya Büyükşehir ve Alanya Belediyesi’nin Mahmutlar’a ne gibi hizmetleri oldu? Mahmutlar’a çöp alıp, çim biçmek dışında ne verdiler?  Belediye’mizin önceki yıllık yatırım bütçesi 20 milyon TL idi. 20x 6= 120 milyonu bırakın 6 yılda 20 milyonluk bir tek yatırım bulamazsınız” diyerek eleştirilerini sürdürdü.

“MAHMUTLAR SADECE OY VE NÜFUS DEPOSU”

Ne gençlerin, ne kadınların, ne yaşlıların sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek bir kültür merkezi ve spor tesisi yok. Mahmutlar kendi göbeğini kendi keserken çok daha mutluydu.

Festivalleri, sosyal ve kültürel etkinlikleri, tiyatro oyunları ile sosyalleşip kaynaşırdık. Mahmutlar’ı sadece oy ve nüfus deposu olarak görüyor yöneticiler. Ey Mahmutlar halkı sana kimseden fayda yok, aklını başına topla, birlik ol ve haklarını geri al. Yayladan gelen ayranı beklersek o çorba hiç bir zaman sofraya gelmeyecek” diyerek sözlerine son verdi.