dunya2

 Mahmutlar’a yapılacak olan Engelliler tatil köyü projesi için Polonya ve Çek Cumhuriyetin’de bir dizi görüşmelere katılan Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik Polonya dönüşü bir basın açıklaması yaptı.
Mahmutlar’a yapılması planlanan Engelliler tatil köyü ile ilgili görüşmeler neticelendi ve taraflar arasında bir ön protokol imzalandı.
Polonya ziyaretlerinin, Mahmutlar adına çok olumlu geçtiğini belirten Çelik, “Mahmutlar’da yapılması kararlaştırılan Engelliler tatil köyü projesinin hayata geçirilmesiyle birlikte Mahmutlar bir Dünya markası olacaktır” dedi.
Alanya heyetiyle birlikte Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ndeki görüşmelerin hem Alanya hem Mahmutlar adına çok olumlu geçtiğini, 2010 yılının Avrupa’da engelliler yılı ilan edilmesi sebebiyle Mahmutlar’a yapılması kararlaştırılan Engelliler tatil köyü projesinin çok önemsendiğini belirten Çelik, “Biz engelliler tatil köyü ile ilgili ön protokolü imzalayarak dev projenin ilk adımını attık. Yaklaşık 35 milyon Euro’luk bir yatırımın önü açılmıştır.
Orta Avrupa Engelliler rehabilitasyon merkezi ve aynı zamanda engellilerin tatil amaçlı kullanacakları bu projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Mahmutlar’da işsizlik sorunu da bir nebze çözülmüş olacaktır” dedi.
 GAZİPAŞA HAVAALANI BİR AN ÖNCE AÇILMALI
Başta Alanya ve Mahmutlar olmak üzere, Antalya’nın doğu bölgelerindeki kalkınmanın Gazipaşa havalimanının bir an önce uluslar arası ulaşıma açılmasından geçtiğini belirten Çelik, Yabancı sermayenin bölgemize gelmemesinin önündeki en büyük engelin ulaşımda yaşanan zorluklar olduğunun altını çizdi.
 Çelik, “Havaalanımızın bir an önce uluslar arası trafiğe açılması gerekmektedir. Mahmutlar ile Jastrzebıe zdroj şehrinin kardeş şehir olması yolunda çok önemli adımlar atıldı. Havalimanımızın açılması ile birlikte ulaşım sorunumuzda ortadan kalkacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.
 

Önceki İçerikALTSO Polonya’dan mutlu döndü
Sonraki İçerikYücel’den alt geçit