Mahmutlar’daki CHP’li taban, CHP il ve ilçe teşkilatlarını göreve davet ediyor. Partimizi bu durumlara düşüren kim varsa, hemen ihraç edilsin, edilmezse ir daha ne yerelde ne de genelde CHP’ye oy vermeyeceğiz” dediler.
12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde alınan başarısız sonuç Mahmutlar’da CHP tabanı tarafından sessiz bir şekilde araştırılmaya devam ediyor.
CHP’li parti tabanı başta Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik ile CHP’li Meclis üyesi Hasan Kısa ve diğer CHP’li Meclis üyelerine ateş püskürürken bazı CHP’liler, eğer CHP’yi bu durumlara düşürenler parti yönetimi tarafından ihraç edilmezse bir daha ne genel ne de yerel seçimlerde CHP’ye oy vermeyeceğiz. CHP kimsenin tapulu malı değil, eğer sessiz kalıyorsak partimizin zarar görmemesi içindir. CHP il ve ilçe teşkilatlarından bu konuda bir adım bekliyoruz, partiye kimin zararı varsa hemen ihraç edilsin. Partimiz temizlensin” dediler.
ASİL, ŞARTLARA GÖRE İYİ OY ALDIK
Mahmutlar CHP Belde Örgütü Başkanı Ahmet Asil, seçim sonrası Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’ı gazete ofisinde ziyaret etti. Asil, “2011 Genel seçimlerinde CHP şartlara göre iyi oy almıştır. Kadın Kolları ve Belde Başkanı olarak iyi çalışma yaptık, şartlarımız bu kadardı bizde çalışmalarımızı yoğun olarak yapmasaydık daha az oy alırdık” dedi.
Asil, “Mahmutlar’da CHP’nin kemikleşmiş oyunun tamamını aldık. Bu oyumuz yerel seçimlerde hiçbir yere kıpırdamaz, ama diğer partilerin aldığı oylar her partiye dağılabilir. O partilerde adaya göre oy verilir. Aday olamayan diğerlerinin başka partilere gitme olasılığı vardır. Yerel seçimlerde partimiz adayını çıkarttıktan sonra CHP üzerine katlayarak oy koyar. Biz yine CHP olarak Belediye seçimlerini kazanırız” dedi.
ASİL BIRAKIYOR
CHP Belde Başkanı Ahmet Asil, CHP Belde Başkanlığını en kıza zamanda bırakacağını belirtti. Asil, “CHP Belde Başkanlığı bana göre kutsal önemli bir görevdir. Bir dönem de olsa bu önemli görevi yapmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum. Sağlık sorunlarım nedeniyle görevimi bırakmak zorundayım. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı daha iyi yerlere taşıyacak bir arkadaşı göreve davet ediyorum” dedi.

Önceki İçerikVatandaş çıldırdı
Sonraki İçerikŞEHİT VERDİK…