Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik ile röportaj gerçekleştiren Mahmutlar Post Gazetesi muhabiri Orhan Olgun, Göleviz Mahallesi’ne yapılacak olan 23 derslikli İlköğretim Okulu’nun akıbetini sordu. Çelik cevabında, “Milli Eğitim Mahmutlar Belediyesi olarak çevre perde duvarlarını yapın, biz okulu yapalım’ önerisinde bulundu. Bizde çevre perde duvarlarını yaptık. 1 Trilyon TL’ye mal oldu. 6 ay gibi bir süre geçmesine rağmen okulun hala ihalesi yapılmadı. Böyle olacağını bilseydim okulu ben kendim yaptırırdım” açıklamasını Mahmutlar Post Gazetesi araştırdı.
SÜNBÜL: OKUL İNŞAATINA15 GÜN İÇERİSİNDE KAZMA VURULACAK
MHP Antalya İl Genel Meclis üyesi Mustafa Sünbül’e okulun akıbetini soran Mahmutlar Post Gazetesi muhabiri, Sünbül’den somut bilgiler aldı.
Sünbül, “Mahmutlar’a yapılacak olan 24 derslikli okulun ihalesi yapıldı. Müteahhit firma ile sözleşmesi imzalandı. Okul inşaatına 15 gün içerisinde kazma vurulacak, Mahmutlar’lıların gönlü rahat olsun” dedi.
2 MİLYON PARA HAZIR
Sünbül, “Ne Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik cebinden bir metelik kuruş harcıyor, ne de bizler. İl Özel İdare olarak bu okul inşaatına 2010 yılında 300 bin TL, 2011 yılında 200 bin TL ayırdık. Bu ödenek okulun ihaleye çıkmasına yeterli değildi. Önerge vererek ihale yaptırdık. 31 Ekim 2010 tarihinde KDV dahil 2.300 milyon liraya okul ihalesi gerçekleşti. 2012 yılında bu okula 1.532 bin TL daha para ayırdık. Şuan da okulun 2 milyon TL parası var, 300 bin TL’ye daha ihtiyaç var zamanı gelince gereğini yaparız” dedi.
SÜNBÜL SÖZÜ
Sünbül,“Antalya İl Genel Meclisi’nde CHP ve MHP koalisyonu kurduk. Sadece Alanya’ya 3 yılda 3 okul temeli attık. Bugün yarın yer tespiti yapılacak, 15 gün içersinde inşaata kazma vurulacak, bu Mustafa Sünbül sözüdür, sıkıntı yok. Mahmutlar halkı gönlünü serin tutsun” diyerek Mahmutlar’lılara2012 müjdesi vermiş oldu.

Önceki İçerikAsil’den cevap
Sonraki İçerikÇelik iddialara cevap verdi