CHP Alanya ilçe kongresi CHP’lileri iyice gerdi. 33 delegesi ile Alanya’daki en fazla belde delegesine sahip Mahmutlar’da CHP’deki iç savaş hala devam ediyor. 33 delegenin 24 oyu Ali Rıza Okur’a 9 oyda Osman Özcan’a verildiği fısıltı gazeteleri tarafından yayılıyor. Kongre öncesi Osman Özcan’a oy vermeyen delegeleri tehdit etme boyutuna getirdiği Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik kongre salonundan çıkarken “Ali Rıza Okur kazanırsa CHP’den istifa ederim” açıklaması Mahmutlar’da bomba etkisi yarattı. CHP’liler başkanın yaptığı açıklamayı doğru bulmuyoruz. Demokratik bir seçim geçirdik delegeler demokratik haklarını kullanarak oylarını kullanmışlardır dediler.
Öte yandan kongreyi kaybeden başkan adayı Ali Rıza Okur, “Ali Çelik’in sonucu beklemesine gerek yok hemen istifa etsin eğer böyle bir açıklama yaptı ise kınıyorum. Bizim partimizde her delege hür iradesi ile oyunu kullanır hiç kimse delegenin oyuna ipotek koyamaz” dedi.
ÖZCAN GÖREVİ TESLİM ALDI
4 defa Alanya İlçe Başkanı olan 22. dönem milletvekili Osman Özcan 24.02.2010 Çarşamba günü saat 11.30’da Mevlüt Güven’den başkanlık görevini teslim aldı. CHP İlçe Örgütünde yeni yeni yüzlerin gözlerden kaçmadığı devir teslim töreninde kalabalıktan dolayı izdiham yaşandı. Mahmutlar Belediyesini CHP’li Meclis Üyesi Hasan Kısa temsil etti. Teslim töreninde bir konuşma yapan çiçeği burnundaki başkan Osman Özcan, “demokratik bir seçim yaşadık. Birimiz kazandı. Artık geçmişle uğraşmak partimize bir şey kazandırmaz geçmişe sünger çektik. Şimdi birlik beraberlik zamanı yeni katılımlar olacak. Şimdiden müjdeliyorum” dedi. Alanya’yı şokta bırakarak bir kararla CHP’ye transfer olan Şevki Türktaş tanıtım töreninde alkışlara boğuldu.
BENİ KINAYANI BENDE KINARIM
Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, CHP Kongresinden sonra kendisini kınadığını açıklayan Ali Rıza Okur’a sert tepki gösterdi.
CHP’nin geçtiğimiz hafta sonu yapılan Osman Özcan’ın başkan seçildiği kongrenin yankıları hala devam ediyor. Kongrede 93 oy alan ve şu anda parti içi muhalefet lideri konumundaki Ali Rıza Okur, kongreden hemen sonra yaptığı açıklamada Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in kongre salonunda “ Ali Rıza Okur kazanırsa Pazartesi günü partiden istifa ederim” dediğini iddia ederek Çelik’i sert dille eleştirip kınamıştı. Ali Rıza Okur’un bu açıklamalarına cevap veren Ali Çelik kendisinin kongre salonunda böyle bir ifade kullanmadığını belirterek “Sayın Okur, partimize çok emek vermiş bir insan. Kendisiyle böyle bir konuda karşı karşıya geldiğim için çok üzgünüm. Ben kongre salonunda bahsetmiş olduğu ifadeleri kullanmadım. Ama yine de beni kınıyorsa, bende şiddetle onu kınıyorum” dedi.

Önceki İçerikMart meclisinde gerginlik
Sonraki İçerikSayar, “Siyaset akıl işidir”