Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, “Devlet Bankaları esnaf ödemelerini bir ay erteledi. Özel Bankalarda esnafın ödemelerini bir ay ötelesin” dedi.
Bankaların çalışma saatleri 12.00-17.00 arasında kısıtlandırıldı. Bazı devlet dairelerindeki personeller değişerek mesai yapmaya başladılar. Caddelerdeki esnaflardan Bakkal, Manav, Eczane, lokantalar hariç hiç bir yer açık değil. Hal böyle olunca esnafların Bankalarla olan çek senet ve ödemeleri sıkıntıya girdi. Bu konu ile ilgili açıklamaları Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir yaptı. Demir “Özel Bankalar esnafın yanında olmalı” dedi.
“SAĞLIĞIMIZ HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”
Koronavirüs kriziyle ilgili devlet bankalarının verdiği erteleme kararının birçok esnafı rahatlattığını belirten Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, yaptığı açıklamada özel bankaların da bu süreçte esnafın yanında olması gerektiğini belirtti. Demir, “Sağlığımızdan daha önemli bir şey olamaz. Bu nedenle belirli olan tüm önlemlere uymalıyız. Mühim olan esnafımızın, vatandaşımızın ve bizlerin sağlığıdır. Bu nedenle bu süreci sakin bir şekilde atlatmaya çalışmalıyız. Son açıklanan destek paketinde devlet bankalarının ödemeleri 1 ay erteleme kararı alması bazı esnaflarımızı rahatlattı. Bunun üzerine özel bankaların da ödemeleri ertelemesi hususunda Esnaf Odaları Konfederasyonu Birliği’ne talebimizi ilettik. Esnafımızın bu süreci, sicilini bozmadan, en az zararla atlatması için elimizden geleni yapacağız” dedi.