Tam da İstanbul sözleşmesinden çıkalım naralarının atıldığı günlerde katledildi o genç kız. O gün ortalık yıkıldı, herkes katile lanet okudu ama aradan “Böyle giyersen böyle yaparlar” gibi paylaşım yapan bir anlamda “Ben de bu tip şeyler yapabilirim!” düşüncesinde olanlarda çıktı. İstanbul sözleşmesi neden tartışmaya açıldı bunu Numan Kurtulmuş’a sormak lazım. “Karım değil mi döverim de severim de” konforuyla yaşayan erkekler bu sözleşmeyle tersyüz oldular. Çünkü sözleşmeye göre kadının “Şiddet görüyorum” beyanı esas alınıyor ve şiddet uygulayan eş evden uzaklaştırılıyor. Adam karısının ağzını burnunu kırar kadıncağız şikâyet etse bile gidecek yeri yok, karakola gitse araya elti, görümce, o, bu giriyor ve işkence gördüğü eve tekrar dönüyordu.
Şöyle ki; İzmir Buca’da eşiyle tartışan Sevgi Hanım korkup karakola sığındı, araya aile büyükleri girip barıştırdı. Ertesi gün eşi tarafından baltayla parçalanarak öldürüldü. Muş’un bir köyünde yaşayan Fatma Hanım yıllarca kayınpederinin tacizine uğradı, sonunda dayanamayıp şikayet etti. Çılgına dönen koca babasına hesap sormak yerine Fatma hanımı vurarak öldürdü. Her şeyin aile içinde kalması, komşuların ve çevrenin duymaması için ne rezaletler yaşanıyor bu toplumda.
Deniliyor ki kadınlara cinsel tehditler son yıllarda arttı.
Bence artmadı sadece artık kolaylıkla bunları duyabiliyor okuyabiliyoruz.
Sadece kadınlar değil tacize tecavüze maruz kalan.
Karanlık zihniyetli vicdansızlar yurtlarda 11-12 yaşlarındaki erkek çocuklarına tecavüz etmediler mi?
Bir milletvekili yine aynı haltı yemedi mi?
Badeci Şeyh diye bir şarlatan sözde müritlerini sülale boyu sıradan geçirmedi mi?
Biri damacanaya hallendi, bir başkası cansız mankene.
Hasetin teki kıskançlıktan komşusunun yeni aldığı arabasının egzozuna tecavüz etmeye kalktı da neyse ki ödenmiş kaskosu varmışta egzoz sıcaktı.
Ördeğe tecavüz etti biri ve hayvan kurtarılamadı.
Geçtiğimiz hafta köpeğe tecavüz edip öldürdü sapığın biri. Komşusunun 1 yaşında ki buzağısına tecavüz ederken yakalanıp bir ton dayak yedi tecavüzcü olan buzağıya oldu sahibi tarafından kirlendi iddiasıyla kesildi garibim.
Zavallı tavuğun iç organları parçalanmıştı başka bir olayda.
Adam hıyara hallendi, Kayseri’ deki bir hastanede ameliyatla çıkardılar kırılan parçayı. Sonra; Dikkat ettiniz mi? “Tecavüz” dendiğinde hepimizin aklına yukarıda saydığım örnekler geliyor. Mesela torpille işe girmek bir başkasının hakkına tecavüz değil midir?
Güreşçiden ekonomist uydurmak yıllarca eğitimini görüp dirsek çürütenlerin hakkına tecavüz değil midir?
İşi ehline vermemek ehil ele tecavüz değil midir?
Adam kayırmacılık, adamlığa tecavüz değil midir?
Yetiştirenin yarım aracının iki kazandığı her ürün çiftçinin alın terine hallenmek değil midir? Sosyetik bir mekânda 1 hamburgere asgari ücret kadar ödeyen adam çalışanına başka türlü nasıl tecavüz edebilir ki?
Ya da 2 liralık sigarayı 18 liraya, 1 liralık benzini 7 liraya satanlara karşı biz mi rıza gösteriyoruz?
Çok mu meyilliyiz, çok mu hafifiz, çok mu şehvet uyandırıyoruz, cüzdanımız mini eteklimi ki tecavüz ediyor vicdansızlar!
Onun için diyorum ki bırakın 3 çocuk masalını filan, doğurmayı yasaklayın ki yeni dünya düzeninizin yeni düzülenleri olmasın yeni doğacak masumcuklar.
Biz zaten alıştık, gözlerimizi açmamamızdan belli değil mi?