Gelecek Partisi’nin Alanya’daki teşkilat yapılanması üzerine çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Denizli Eski Emniyet Müdürü Mevlüt Demir basına bilgiler verdi.
Gelecek Partisi Alanya sorumlusu MevlütDemir, ilçeye yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi. Demir, ilçe başkanlığı için 15 adayın olduğunu ve aralarından en genç ve en dinamik olanı seçeceklerini söyledi. Ayrıca Demir, ulaşım ve Alanya’nın il olmasına yönelik çalışmaların öncelik sırasında olduğunu ifade etti.
‘MÜLAKAT KALKACAK’
Gelecek Partisi’nin vaadlerinden de bahseden Demir, “Gelecek Partisi’nin iktidarlığında ülkede devlet memurluğuna girişte mülakat kalkıyor. KPSS’ye giriyor, herkes çalışıyor veya ALES sınavı var üniversite yüksek lisansa doktoraya giriyor. Birisi alıyor 80-90, diğeri 20 30’lu puan alıyor. Dayısı varsa o giriyor, diğeri giremiyor.Gelecek Partisi iktidarında artık mülakat kalkacak, kimseye partisi sorulmayacak, bilgisi sorulacak, emeği sorulacak, niteliği sorulacak ve kalifiyesi sorulacak. Bugün toplumda en çok sokakta karşılaştığımız sıkıntılardan bir tanesi bu” diye konuştu.
‘ADAYLAR ÇOK FAZLA’
Gelecek Partisi’nin teşkilatlanmasının uzun sürmesinin sebebini de açıklayan Demir,
“Alanya ve Antalya için söylüyorum, eski siyasetçiler de ki enerjiye hayranım. Hakikaten çok ciddi teveccüh ettiler. Çok ilgililer. Alanya İlçe Başkanı olarak daha yeni, daha dinamik, vizyonel, toplumla iletişim kurabilecek, yüze gülen eğitimli bir arkadaşımız olacak. Ama bununla alakalı şu an önümüzde 15 tane çok net adayımız var. Önümüzdeki hafta geçmeden 4-5 gün sonra da olabilir. Alanya artık açıklanır” dedi.
‘ALANYA’YI İL YAPMAK İLK HEDEFİMİZ’
Gelecek Partisi’nin Alanya vaadlerini de anlatan Demir, “Bizim Alanya sevdamız bir aşkın adı. Biz bu topraklarda doğduk bu topraklarında altına gideceğiz. Daha önce de söyledik sayın genel başkanımız Profesör Doktor Ahmet Davutoğlu hocamızla konuştuğumuz zaman, bir kere en başta bizim sıkıntılarımızdan bir tanesi ve beklentilerinden de biri Alanya’nın il olması açık ve net bir şekilde. Evet bizim önceliklerimiz bir tanesi Alanya’nın ile olmasıdır. Alanya il olmayı çoktan haketmiştir, zamanı geçiyor ve bununla da alakalı Alanya’nın il olması hakkında kararımız duruşumuz nettir” dedi.