Sermaye Piyasası Kurulu, Aydoğan A.Ş’nin borsaya girdiğini gazetemize gönderdiği bültenden duyurdu. Aydoğan A.Ş, borsadaki ilk Alanyalı şirket olarak tarihe geçti.
Alanya ekonomisi, bir ilkle tanıştı. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Goldcity Turizm Kompleksi ile oteller Gold Island ve Golden Bay’ı Alanya turizmine kazandıran, Gold Sand Tabiat Parkı ve Gazipaşa Marina’yı da bünyesinde bulunduran Aydoğan A.Ş’nin borsaya girdiğini duyurdu. Aydoğan A.Ş, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na (İMKB) giren Alanyalı ilk şirket oldu.
BİR HİSSESİ 4.80 TL’DEN SATILACAK
Aydoğan A.Ş’nin 50 milyon TL sermayesinin bulunduğu, halka arzla birlikte sermayesinin 55 milyon TL’ye çıkacağı belirtildi. Biri 4.80 TL’den 7 milyon 800 bin adet hisse satışı yapacak olan Aydoğan A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Aydoğan “Şirketimizin borsaya girmesinden çok, Alanya’nın borsaya giren ilk şirketi olarak tarihe geçmekten gurur duyuyoruz” dedi.
SPK ve İMKB, Aydoğan A.Ş’nin borsaya girdiğini dün duyurdu. Aydoğan A.Ş, borsaya giren Alanyalı ilk şirket olarak tarihe geçti. SERMAYE Piyasası Kurulu (SPK), Goldcity Turizm Kompleksi, oteller Gold Island ve Golden Bay’ı turizme kazandıran, Gold Sand Tabiat Parkı ve Gazipaşa Marina’yı da bünyesinde bulunduran Aydoğan A.Ş’nin borsaya girdiğini dünkü bülteninden duyurdu. Aydoğan A.Ş, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na (İMKB) giren Alanyalı ilk şirket olarak tarihe geçti. SPK ve İMKB’den halka arz için onay alan Aydoğan A.Ş, halka arz tarihinin kesinleşmesiyle kamuoyuna gerekli açıklamanın yapılacağını bildirdi.
Aydoğan A.Ş’nin 50 milyon TL sermayesinin bulunduğunu, halka arzla birlikte sermayesinin 55 milyon TL’ye çıkarılacağı belirtildi. 7 milyon 800 bin adet hisse satışı yapacak olan Aydoğan A.Ş’nin bir hissesi 4.80 TL olacak. İMKB’ye girmenin onurunu ve haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Aydoğan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Aydoğan, “Bu kararla birlikte iki heyecanı bir arada yaşamaktayız. Şirketimizin borsaya girmesinden çok Alanya’nın borsaya girecek olan ilk şirketi olarak tarihe geçmek, yaşadığımız en büyük sevinç ve gururdur. Alanya’mızın bu özlemi Aydoğan A.Ş. ile birlikte kısa sürede sona erecektir. Goldcity Turizm Kompleksi ile başladığımız Aydoğan A.Ş’nin bünyesine Gold Island, Golden Bay ve yeni yatırıma başlayacağımız arsalar, satışa hazır gayrimenkullerimizin yapımı ve işletmesini üstlendiğimiz Gazipaşa Marina ve Gold Sand Tabiat Parkı’ndan oluşan Aydoğan A.Ş, varlıklarımız, yeni yatırımcılarımız ve ortaklarımızın desteğiyle daha da büyüyecek” dedi.
‘İMKB’DE BÜYÜYEN BİR ŞİRKET OLACAĞIZ’
Aydoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: 2003 yılında herkesin bildiği gibi kısıtlı şartlarla ve kısıtlı sermayeyle, havaalanı olmadan, Mütekabiliyet Yasası olmadan, İMKB (Borsa) olmadan ve en önemlisi halka arz desteği olmadan, 9 yıl gibi kısa bir sürede bu seviyeye gelen şirketimizin, tüm bu etkenlerle birlikte varacağı noktayı takdir edersiniz.
Yeni yatırımlar, yeni iş alanları, Alanya’mızın ismini daha çok duyuracak girişimler bu sayede çok hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Hedefimiz, borsada her yıl düzenli olarak kar payı dağıtan ve büyüyen bir kaç şirket arasına en kısa sürede girmektir.

Önceki İçerikBir yardımcı daha
Sonraki İçerikMahmutlar ‘HAYIR’ dedi