Alanya Mühendislik Fakültesi’nin kurulmasının Bakanlar Kurulu onayıyla Resmi Gazete’de yayınlanması Kestel Belediye Meclisi’nde sevinçle karşılandı. Başkan Yücel, “Alanya Mühendislik Fakültesi bölge halkımıza hayırlı olsun.” dedi.
 Kestel Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı,  Belediye Meclis Salonu’nda Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis Toplantısı’na Alanya İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman Uyar da katıldı. Başkan Adem Murat Yücel, Meclisin açılış konuşmasında 1 Temmuz 2010 Perşembe tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı’nın Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı olarak Alanya Mühendislik Fakültesi’nin kurulması ile ilgili kararını açıkladı.
 ÜNİVERSİTE İÇİN DESTEK SÖZÜ
Başkan Yücel, Alanya Mühendislik Fakültesi’nin kurulması’nın Alanya Üniversitesi’ne giden yolda çok önemli bir adım olduğunu belirterek, “Bölgemize hayırlı olsun. Kestel Belediyesi olarak Mühendislik Fakültesi’nin ve Alanya Üniversitesi’nin kurulması için ne gerekiyorsa yapacağız ve eğitime sonsuz destek vereceğiz. Antalya Milletvekillerimize, Akdeniz Üniversitesi Rektörümüze, Alanya İşletme Fakültesi Dekanımıza, Alanya Kaymakamımıza, Dekan Yardımcılarımıza, Ticaret Odası Başkanımıza, mücadele eden tüm siyasetçilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. ” dedi.
 6 BÖLÜM İLE EĞİTİME BAŞLANACAK
Kestel Belediye Meclisi’nde son gelişmeler ile ilgili bilgi veren Doç.Dr. Süleyman Uyar da, Mühendislik Fakültesi’nin ilk başta sistem mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği,  bilgisayar mühendisliği, gıda mühendisliği, işletme mühendisliği olmak üzere toplam 6 bölümle gelecek yıldan sonra mühendislik binası inşa edilene kadar İşletme Fakültesi bünyesinde eğitime başlayacağını söyledi. Doç. Dr. Uyar, mühendislik fakültesinin 5 yıl içinde en az 2 bin 500, maksimum 5 bine yakın öğrenci kapasitesiyle hizmet vereceğini söyleyerek, “Mühendislik Fakültesi’nin bölgemizde kurulacak olması, ilçemizin ekonomik ve kültürel kalkınması için çok önemlidir. Eğitim Fakültesi’nin de bölgemizde kurulmasını sağlayabilirsek Alanya Üniversitesi’ni bölgemize kazandırmış olacağız. Alanya Mühendislik Fakültesi bölgemize ve halkımıza hayırlı, uğurlu olsun. “ifadesini kullandı.

Önceki İçerikYAZIK ETTİNİZ MAHMUTLAR'A
Sonraki İçerikSiyah Mercedes’e soruşturma