07-01_FRONT_IMG_3583Alanya’nın tamamında artan nüfusun yüzde 50’sinden fazla Mahmutlar’ın nüfusunun arttığını biliyor musunuz? 2017 Aralık TUİK verilerine göre tüm Alanya’da nüfus artışı 2,915 kişi olarak belgelendi. 2,915 kişinin 1,475 kişisi Mahmutlar’dan yani yüzdeye vurduğumuz zaman Alanya nüfusuna Mahmutlar olarak %50 katkı sağlamışız. Mahmutlar Post Gazetesi olarak ne zaman İlçe olacağız sorusunu sosyal medyadan sorduk. Takipçilerimiz bu sorumuza ilginç cevaplar verdi. Ve sizlerle paylaşıyoruz.
Şerafettin Sönmez: Ne yazcam ne cevap vereceğim diye baya bi düşündüm abi, ama tıkandım yorum yok.
Mesut İlhan: Bazen düşünür kalır insan. söyleyemez haklı talebini buda işte öyle bir şey.
Cengiz Uğurkutu: Ben il olması için tüm çabalarımı gösteriyorum ama bütün partili partisiz herkesin çaba göstermesi gerekiyor biz il beklerken ilçemizdende olmayalım sonra.
Mesut İlhan Hiç belli olmaz bir gün sabah bir kalkarız Alanya Mahalle Mahmutlar sokak olmuş.
Hilmi Gür: Alanya il olacak. Doğuda Mahmutlar batıda Konaklı ilçe olacak yoksa bu gemi gitmez bir gün karaya vurur bence boşuna yalakalığa iki yüzlülüğe gerek yok bu yükün altından mevcut gücüyle ne Alanya belediyesi kalkar nede büyük şehir belediyesi kalkar.
Hilmi Gür: Benim şahsi inancım 300 bin Alanya nüfusun yüzde onu 30 bin kişi organize olacak cimer’eyazcam ama bilinçli şekilde bende şansımız yüzde 51 artar şuan yüzde 5 şansımız yok. Benim şuanda kadar cimerebimere yazdığım hiç bir yazı cevapsız kalmadı olumlu yada olumsuz.
Hilmi Gür: Sevgili kardeşim bu konu bireysel yazacak konu değil konaklı Mahmutlar ilçe olsun demek boş iş Alanya il olsun demek buda toplu organize olmak lazım dediğim gibi binlerce insanla yapmak lazım bin gönüllü olsun meclisin önüne bir ay çadır kurulsun Alanya il olma hakkıdır 22 ilde. Daha fazla nüfusa sahiptir bağlı bulunduğu İLE 120 km uzaktır dövizleriyle bence çok şey olur ben giderim şahsen ama buna öncülük yapacak Alanya belediyesi ALTSO Başkanı gibi güçlerle birlikte olur sen gazetecisin bu işleri benden iyi bilirsin kardeşim inşallah olur ben üstüme düşeni yapmaya hazırım Alanya’dan Ankara’ya kadar yürümek dahil yeterki Alanya il olsun Mahmutlar,Konaklı ilçe olsun.
Mesut İlhan: Büyükşehir yasasında 20 bin nüfuslu kapanan beldeler ilçe olabilir maddesi var. bu şekilde bir kaç belde ilçe yapıldı bizde bu yasa ile ilçe olmak için dosya hazırladık ama Antalya’dan ileri götüremedik çünkü engellediler.
Nevzat Nural Abi ben yazarken bıktım. Seçim zamanı biri gelip ben sizin ananızın diğeri ben sizin babanızın derdi onlara sormak gerek Alanya’nın il Mahmutların ilçe olmamasını
Seçim zamanı listeye baktığım da bir sürü Alanyalı vardı.
Christina Christensen: Loooove Mahmutlar – Here I live – BeautifulTurkey
TC Ümit Tatlı: Mahmutlar ekonomisini ayakta tutan Avrupalılarınçoğugitti.Mahmutları temsil eden siyasetçiler emlakçı ve lokantacı halkın yüzde %65’i dışardan yani sizin deyiminizle Mahmutlarlı değil ama hepsi Mahmutlaraşığı Muhtar Ahmet Top çalışmalarını ve ATATURK sevgisini takdir ederiz.Ruslaraverdiğideğerikeşke birazda herkese verip,katılmışolduğu partilerdeki resimleri ve yanında özel bir fotoğrafçısıolduğusöyleniyor olmazsa iyiydi ana fikir 50.000nüfuslu diye günlerdiryayınlanana isteklerde bulunan esnafı kepenk kapatan sezonu 3 aya kadar düsenMahmutlar (biz Mahmutları seviyoruz) saygılarımla ümit tatli( 89 kişi beğenmiş 12 kişi yorum yapmış ) mahallede yaşamaya Ahmet Top’un renkli resimlerini izlemeye devam, sezon çok kısa diyenler son 5 senedir nasıl yasadıysanız devam edin.Mahmutlar sevin vazgeçmeyin.
Mahmut Sarıkan: Hiç kimse merak etmesin Mahmutlar ilçe olacak. Biraz sabredelim lütfen.
Hüseyin Sandal: İnşallah Mahmut Sarıkan kardeşim sabırsızlıkla bekliyoruz
Aspendos Halı: Mahmut bey umarım gerçekleşir ama bu gerek nüfusu gerekse faaliyet gösteren işletmeleri olarak çoktan hakkettiğibişeyArtık bu siyasetçi büyüklerimizin görmemezdengelmezliği ne zaman sona erecek Mesut beyin dediği gibi başarıncaya kadar mücadeleye devam.
 

Önceki İçerikKilisemiz var, camimiz yok
Sonraki İçerikGüney, “90 kişilik otobüs gelecek”